Politikai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, partneriai negalėtų įsivaikinti

 • Teksto dydis:

Liberalūs politikai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę: ją būtų galima sudaryti civilinės metrikacijos įstaigose, o nutraukti porai neturint vaikų galėtų ir notaras, partneriai negalėtų įsivaikinti.

Tokius įstatymų projektus dėl Partnerystės įteisinimo parengė Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tomas Vytautas Raskevičius, Paulė Kuzmickienė, Andrius Navickas, Ieva Pakarklytė ir Eugenijus Gentvilas, rašo naujienų portalas delfi.lt.

Šie įstatymų projektai, pažymi „Delfi“, dar yra derinimo stadijoje ir negalutiniai.

Pagal projektą, partnerystė būtų apibrėžiama kaip „dviejų asmenų (partnerių) bendro gyvenimo faktas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, su tikslu sukurti ar (ir) plėtoti, apsaugoti partnerių santykius“.

Kaip pažymi iniciatoriai, įstatymu būtų įtvirtintas registruotos lyčiai neutralios partnerystės modelis, teisinės partnerystės pasekmės atsirastų nuo partnerystės įregistravimo momento.

Pagal projektus, partnerystę registruotų civilinės metrikacijos įstaigos, abu partneriai galėtų pasirinkti kito partnerio pavardę kaip bendrą pavardę arba pasirinkti dvigubą pavardę.

Partnerystės įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad turtas, partnerystės laikotarpiu įgytas abiejų partnerių ar vieno jų vardu, laikomas bendrąja daline partnerių nuosavybe, kartu preziumuojant, kad partnerių bendrosios dalinės nuosavybės dalys yra lygios, kol nėra įrodyta kitaip.

Partnerystę nutraukti būtų paprasčiau negu civilinę santuoką, kai visais atvejais, net, kai nėra vaikų, dėl to reikia kreiptis į teismą. Partnerystės atveju, tuo atveju, kai nėra vaikų, tą galės padaryti notaras.

Įteisinti partnerystę siūlo valdančiajai daugumai priklausantys liberalių pažiūrų politikai. Laisvės partijos siūlymu Partnerystės įstatymo projektas įtrauktas į pavasario sesijos darbų programą, jis dar nėra registruotas.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

"partneriai negalėtų įsivaikinti"

"partneriai negalėtų įsivaikinti" portretas
BLEFAS! Kai bus partnerystė tada reikalaus ir įsivaikinimo ir per visas institucijas. Kaip to nesupranta SEIMO nariai? Ar jie sėdi kažkokios partijėlės užpakalyje?

Netapatinkim to,kas skirtinga

Netapatinkim to,kas skirtinga portretas
Raskevičius,suprantama,niekur nesidės su savo liga,o reikštis ir visuomenei demonstruoti savo nepriekaištingą išvaizdą norisi.Bet kad Armonaitė panašia liga sirgtų lyg ir nsigirdėjo.Bet,matyt,atsirado proga ir jai išlįsti iš savo slėptuvės.Gaila,kad liberalai šitaip nesveikai suliberėję.O karbauskiniams nereikėtų klaidinti visuomenės piršdami nuomonę,kad liberalai tai tie patys konservatoriai.Kartu jie tik iš reikalo,taip lėmė rinkimai,nes pažiūros ir principai jų visiškai skrtingi.

keista

keista portretas
Labai keista kad i Seima turi galimybe patekti turintys sveikatos problemu zmogeliai o tada sie savo nukrypimus ir sveikatos problemas stengiasi iteisinti istatymais
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių