Prezidentas Gitanas Nausėda ne pirmus metus yra metaforų laureatas. Šiemet didelė dalis jo sparnuotų frazių skrido į konservatorių pusę.
„Kartais man atrodo, kad konservatoriai reikalauja išsirengti žmogų prieš juos, kad jis įrodytų savo neteisumą“, – sakė prezidentas.
„Tiesą sakant, ši partija turbūt gulasi ir keliasi galvodama apie mane“, – spalį šnekėjo G. Nausėda.
„Konservatoriai dažnai turi suvokimo problemą. Jau ne kartą esu tą požiūrį išreiškęs ir jiems vis dar neaišku, jie vis dar rekomenduoja man kažką tai pasakyti. Sakyčiau, dirbkite su literatūra, su tam tikromis disciplinomis“, – rugsėjį kalbėjo Respublikos prezidentas.
Kai buvo formuojama Vyriausybė, G. Nausėda įdomiai apibūdino ir save.
„Mano, kaip prezidento, vaidmuo bus, sakyčiau, sanitarinis, jeigu galima taip pavadinti“, – teigė G. Nausėda.
Bet šiemet prezidentui atsirado konkurentas.
„Aš Agnę liūdinu? Ne, aš Agnę labai myliu. Ji yra mano braškė“, – atviravo „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Kone kaskart kai išsižioja, R. Žemaitaitis paleidžia didesnių ar mažesnių perliukų.
„Opozicija, bent šimtą dienų ramiai pasėdėkite ant laktų ir pažiūrėkite kas vyksta, o po to kritikuokite“, – patarė „Nemuno aušros“ lyderis.
„Dingo mano gyvenimo tikslas, mano draugas pabėgo iš Seimo – Gabrielius. Kaip ir liūdna žinia šiandieną“, – anksčiau savo emocijomis dalinosi politikas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Apie Gabrielių Landsbergį skambiai pasisakydavo ir socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė.
„Man atrodo, G. Landsbergis yra visiškoje agonijoje. Manau, kad konservatoriams ir ypač G. Landsbergiui yra „šakės“, – akcentavo socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė.
Bet po kelių savaičių paaiškėjo, kad šakės ne tik jam.
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes tiesiog esu pensininkė“, – pabrėžė socialdemokratų lyderė.
Spalvingais posakiais garsus ir Eugenijus Gentvilas.
„Netikėtai sunkiai sekėsi labai patyrusiai gimdyvei – socialdemokratų partijai. Gal dėl to, kad tikroji motinėlė liko Briuselyje, o čia, Lietuvoje, liko bitės darbininkės ir, atsiprašau, tranai“, – kalbėjo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.
Bet būta ir tokio pasisakymo apie Seimo narių algas, po kurio E. Gentvilas sakė, jog nusišnekėjo ir atsiprašė.
„Dabar čia per visokias minimalias kompensacijas yra 2,1 tūkst. eurų. Valkatoms, galbūt, atrodo, kad tai labai daug“, – teigė E. Gentvilas.
Vienu aštrialiežuviu politikoje sumažėjo – pasitraukė Andrius Mazuronis.
„Mojuoti apkalta likus pusantro mėnesio iki prezidento rinkimų yra tas pats, kas ieškoti prezervatyvo po lytinio akto. Surasti gali, bet vargu ar tai dar ką nors pakeis“, – birželį tikino A. Mazuronis.
Taip pat šiemet Seime buvo ašarų, bet kur kas daugiau buvo juoko.
(be temos)
(be temos)