Politologai: V. Sinkevičiaus įtaka Komisijoje bus ribota

Politologai sako, kad Lietuvos atstovui Virginijui Sinkevičiui patikėta aplinkosaugos sritis Europos Sąjungoje (ES) pastaraisiais metais įgijo didesnę reikšmę, bet lietuvio įtaka Komisijoje bus ribota.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad klimato kaitos darbotvarkę patikėta formuoti įtakingam olandų politikui Fransui Timmermansui – būtent jo žodis daug lems, kiek atsakomybės gaus V. Sinkevičius.

„Tai bus labiau technokratinė nei politinė pozicija“, – BNS antradienį sakė politologas Tomas Janeliūnas.

Pasak jo, F. Timmermanso lyderystė gali būti naudinga, įvertinus nedidelę V. Sinkevičiaus patirtį, tačiau kartu tai reiškia, kad Lietuvos eurokomisaro pozicija turės mažesnį politinį svorį, labiau bus skirta konkrečių ES įsipareigojimų įgyvendinimui ir stebėjimui.

Politologas Ramūnas Vilpišauskas teigė, kad paprastai geidžiamiausi postai yra susiję su konkurencija, išorės prekyba, pinigų politika ar vidaus rinka, nes čia ES turi daugiausia kompetencijos.

Tai bus labiau technokratinė nei politinė pozicija.

Pasak jo, aplinkosaugoje ES galios yra ribotos, bet klimato kaitos aktualumas lemia, kad politiškai ši atsakomybė tampa svarbesne nei anksčiau.

„Atsakomybė politiškai svarbi, bet veikiausiai ta svarba bus priskirta Europos Komisijos vicepirmininko F. Timmermanso atsakomybėms, o Lietuvos deleguojamas kandidatas į komisarus turės tik dalį šios srities atsakomybės. Kol kas galima tik spėlioti, kokia ta dalis bus“, – BNS sakė R. Vilpišauskas.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala atkreipė dėmesį, kad V. Sinkevičiaus „portfelis patenka po vienu iš esminių prioritetų – žaliąja ekonomika“, o žuvininkystės klausimų aktualumą didina britų pasitraukimas iš ES.

„Kadenciją baigiančioje komisijoje šios srities komisaras turėjo nemažą svorį sprendžiant klausimus, susijusius su žuvininkystės politika – tai aktualu ir „Brexit'o“ kontekste, – taip pat su biologine įvairove. Veikiausiai panašaus tematinio spektro reikėtų tikėtis ir dabar, bet daug priklausys nuo santykio su vykdančiuoju viceprezidentu F. Timmermansu“, – BNS sakė jis.

Valstybės vadovai viešai išplatintuose pareiškimuose pasveikino V. Sinkevičiui patikėtas pareigas.

„Lietuvos remiamam kandidatui į eurokomisarus pasiūlyta viena iš prioritetinių naujosios Europos Komisijos veiklos sričių. Tokiu būdu jaunam politikui parodytas didelis pasitikėjimas, kurio reikės nenuvilti“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Džiaugiuosi, kad Virginijui Sinkevičiui pasiūlytas išties svarbus bei reikšmingas portfelis. Kaip žinia, ateinančių 5 metų Europos Komisijos prioritetai bus klimato kaita ir skaitmenizavimas. Akivaizdu, kad aplinkos komisaro portfelis dabartinėje prioritetų dėlionėje tampa vienu iš svarbiausių“, – tikino premjeras Saulius Skvernelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

>svarbus

>svarbus portretas
ką gali atėjes suliberalėjes ir velniai žino kieno plaunamais smegenais, žmogas? OGI NIEKO

ZALGRYBIS

ZALGRYBIS portretas
SVARBU BABKES GAUS UZ DYKA))))))))

svarbus

svarbus portretas
Politologams norisi pasakyti - deja - ateina toks laikmetis, kad klimato kaitos reikalai bus svarbiausi pasaulyje. Nueis į antrą planą visi finansiniai reikalai, ekonomikos... Jeigu norės žmonija išgyventi turės į pirmas pozicijas iškelti visus klimato reikalus ir kažką daryti. Ir Sinkevičiaus pozicija bus labai svarbi. Jaunas (skirtingai negu kai kurie mūsų politologai), energingas žmogus, greitai mąstantis, žiūrintis į priekį - todėl jam ten tikrai gerai seksis. Vietoj to, kad būtų kažkoks palaikymas - tai tuoj visur tik ir skaitai negatyvias "ekspertų" nuomones. Nieko nuostabaus - juk mes lietuviai...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių