Anot politologo Sauliaus Spurgos, migrantų įleidimas į šalies teritoriją reikštų paskatinimą A. Lukašenkai migrantų siųsti daugiau: „Tai būtų toks precedentas, paskatinimas. Migrantų gali atsirasti ir 40 tūkst. ir 100 tūkst. Įdomu, kad ne tik praleidimas, bet i žinia apie tai gali sukelti tokius efektus. Turime ne tik migrantų krizę, bet ir informacinę krizę, politinę krizę“.
„Man sunku sėdėti ir komentuoti tuos įvykius, sunku matyti tuos vaizdus. Kiekvienas turime pagalvoti ir pamastyti, kur čia yra taikoma ir kas yra padaryta. Mes turime vertybes, o jos iškreipiamos, pateikiamos per kreivą veidrodį. Mūsų vertybės pakeičiamos. To veidrodžio beveik neįmanoma ištiesinti, turime rinktis tarp blogo ir blogesnio. Gyvenime taip būna ne dažnai, bet būna. Mes turime nepasiduoti emocijoms ir galvoti, ką mūsų veiksmai gali reikšti ir ką gali lemti“, – teigė S. Spurga.
Pasak S. Spurgos, A. Merkel skambinimas A. Lukašenkai gali blogai baigtis: „Tai pavirs informaciniu karu, tam tikra iškreipta informacija savo vidaus vartotojams, kas yra labai svarbu. Tai sukelia sumaištį ir pas mus, ir visur kitur, beje, ir Vokietijoje – visuomenė suskilo, yra dvi nuomonės. Manau, kad tai – žibalo pylimas radikalioms Vokietijos jėgoms, kurių netrūksta“.
Matyt, A. Merkel pasiduoda savo impulsui. Neatsitiktinai Vokietijoje ji buvo šiek tiek pašiepiančiai vadinama Motina Terese.
„Matyt, A. Merkel pasiduoda savo impulsui. Neatsitiktinai Vokietijoje ji buvo šiek tiek pašiepiančiai vadinama Motina Terese. Matyt, ji demonstruoja, kad atjaučia. Manau, kad tai yra susiję ir su vokiečių vaidmeniu XX a. istorijoje, kai vokiečiai pamynė žmoniškumo principus. Tas antspaudas uždėtas, ir jie nori kompensuoti. Jie tai yra giliai apmąstę, jie turi tokias vertybes, tokias pažiūras“, – tikino politologas.
„Aš suprantu prezidentą, kuris blaškosi ir kuriam turbūt labai sunku buvo pasakyti per interviu BBC, kad mes nepritariame tokiam požiūriui. Manyčiau, kad vis tiek mes turime laikytis savo, matyti savo perspektyvą ir ginti savo vertybes“, – komentavo jis.
Kaip teigė S. Spurga, tokie Baltarusijos veiksmai skaldo ir Europą, ir Lietuvą: „Apmaudu, todėl, kad A. Lukašenkos pirminiai tikslai ir buvo tokie. Jis juos pasiekė. Mes labiausiai jam atkeršytume, jei vieningai žvelgtume į šį klausimą. O su Vokietija reikia rasti diplomatinių kanalų, reikia kalbėti. Man nesuprantama, kaip tokia patyrusi politikė kaip A. Merkel, nepasikonsultavusi, neįvertinus galimų pasekmių, vėl imasi to paties žingsnio kaip 2015 metais, kai nepasikonsultavusi pakvietė migrantus atvykti“.
„Net ir šios dienos žiniasklaidoje yra aiškiai pasakyta, kad Vokietija kviečia atvykti, bet kviečia tuos, kurie iš tikrųjų yra priremti didelių neganų arba yra kvalifikuoti darbuotojai. Yra Vokietijos įstatymai. Šitie žmonės yra pajėgūs atskristi, pajėgūs aplikuoti. Jie neturėtų plėšyti pasų ir brautis per sieną – tokios yra taisyklės“, – šnekėjo politologas.
Naujausi komentarai