- Milena Andrukaitytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Opozicijos iš posto verčiama Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos vadovė, Laisvės frakcijos atstovė Morgana Danielė gina poziciją, kad baudžiamosios atsakomybės už narkotinių medžiagų vartojimą turėtų būti atsisakyta.
„Jungtinės Tautos aiškiai ragina nubrėžti brūkšnį tarp žmonių, kurie vartoja narkotikus, ir to, kas yra organizuotas nusikalstamumas, peržiūrėti ir panaikinti baudžiamuosius įstatymus, susijusius su narkotikų vartojimu be tikslo juos platinti“, – ketvirtadienį Seime svarstant jos nepasitikėjimo klausimą sakė M. Danielė.
Parlamentarė teigė, kad žmonės narkotikus vartoja gindamiesi nuo patirto skausmo, kai nesugeba kitaip gyventi su trauminėmis patirtimis.
„Žmogus naikina save, nes nesugeba gyventi su traumine patirtimi. Tačiau policijos persekiojimas teismu ir įkalinimų patirtys, smerkiantis aplinkinių požiūris ir daugybė kitų sistemos dalykų nepadeda sveikti, ir šitai puikia supranta Jungtinės Tautos“, – kalbėjo Priklausomybių komisijos vadovė.
Nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo M. Daniele pristačiusi „valstietė“ Asta Kubilienė teigė, kad komisijos nariai nepasitikėjimą pareiškė reaguodami į jos pasisakymą televizijos laidoje, kurioje prisipažino vartojusi narkotines medžiagas.
Baudžiamosios atsakomybės už narkotinių medžiagų vartojimą turėtų būti atsisakyta.
„Šis nepasitikėjimas buvo išreikštas dar 2021 metų lapkričio 10 dieną, tačiau niekaip nepasiekė plenarinių posėdžių salės, tą kartą komisijos nariai išreiškė nepasitikėjimą M. Daniele, kad LNK laidoje ji atskleidė savo rinkėjams ir mums, Seimo nariams, iki šio nežinomus faktus, jos santykį su narkotinėmis medžiagomis“, - sakė A. Kubilienė.
Pasak jos, komisijos nariai abejoja jos galimybėmis eiti vadovės pareigas, nes parlamentarė ne tik prisipažino vartojusi draudžiamas medžiagas, bet tą esą daro iki šiol užsienyje.
„Seimo narė televizijos laidoje pasakojo, kad nuo vaikystės vartoja narkotines medžiagas, tai yra draudžiamas medžiagas, dar daugiau, vartoja jas iki šiol, išvykusi į užsienį“, – pažymėjo A. Kubilienė.
M. Danielė atsakydama teigė, kad jos paauglystės eksperimentai nėra susiję su kompetencija vadovauti komisijai, taip pat tvirtino niekada nesirgusi priklausomybėmis.
„Man pareikštas nepasitikėjimas ir to pretekstas buvo mano pasisakymas televizijos laidoje, kad paauglystėje buvo eksperimentų su įvairiomis medžiagomis. Norėčiau pasinaudoti proga ir patikslinti, kad mano pasisakymas „paauglystėje buvo visko“ buvo interpretuotas ir žiniasklaidoje išeskaluotas, kad Morgana prisipažino vartojusi heroiną. Jokio heroino aš asmeniškai nebandžiau ir jokia priklausomybės liga aš niekada nesirgau. Eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo, bet jie buvo pavieniai, visą savo vaikystę, paauglystę aš buvau puiki moksleivė ir (vėliau) studentė“, – kalbėjo parlamentarė.
Ji taip pat ragino nestigmatizuoti žmonių, kurie turėjo priklausomybę, sakydama, kad tokių yra ir Seimo salėje, „ir tikrai ne Laisvės frakcijoje“.
Vėliau ketvirtadienį Seimas per slaptą balsavimą spręs dėl M. Danielės atleidimo iš Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos vadovės pareigų.
Kaip numato statutas, už Seimo pareigūno atleidimą dėl nepasitikėjimo, kad būtų priimtas sprendimas, turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 71.
Atleisti M. Danielę pasiūlė opozicijos atstovai, nepasitikėjimą komisijos pirmininke pareiškę dar 2021 metų lapkričio 10 dieną. Opozicija neteikė šio siūlymo į posėdį, tačiau prisiminė po valdančiųjų paskelbto nepasitikėjimo Antikorupcijos komisijos pirmininku Algirdu Stončaičiu.
Seime antradienį per slaptą balsavimą valdantiesiems neužteko balsų iš posto išversti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ deleguotą A. Stončaitį, o dėl M. Danielės atleidimo opozicija paprašė pertraukos ir balsavimas perkeltas ketvirtadieniui.
Laisvės frakcijos narė yra siūliusi Seimui panaikinti baudžiamąją atsakomybę už disponavimą nedideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis neturint tikslo jų platinti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuva ir JAV sutarė bendradarbiauti kovojant su Rusijos hibridinėmis atakomis1
Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos sutarė bendradarbiauti kovodamos su priešiškomis hibridinėmis Rusijos atakomis prieš NATO sąjungininkus. ...
-
Reaguodamas į inicidentą Latvijoje, G. Nausėda prašo paramos rotaciniam oro gynybos modeliui6
Vizito Ukrainoje metu, kalbėdamas apie sekmadienį Latvijoje nukritusį droną, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė rotacinio oro gynybos sistemos modelio svarbą bei prašė partnerių paramos modelio įgyvendinimui. ...
-
V. Zelenskis įvardijo, ko tikisi iš Lietuvos
Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą Kyjive priėmęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad tikisi tolesnės Lietuvos paramos, pradedant kitų partnerių įtikinimu dėl pagalbos ir baigiant didesniu verslo įsitraukimu atstatant &...
-
G. Nausėda: incidentai su rusų dronais Baltijos šalyse gali kartotis, reikia tam ruoštis2
Ukrainoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį perspėjo, kad incidentai, kai rusiški dronai pažeidžia Baltijos šalių oro erdvę, gali kartotis, ir paragino NATO pasirengti sudaryti realias galimybes ateityje juos numu&...
-
Politologai nusivylė partijų lyderiais: nebesiekia dvejetukininko lygio
Ekspertai kritiškai vertina politikų diskusijas jau kelias savaites vykstančiuose Seimo rinkimams skirtuose debatuose. Politologų teigimu, susidaro įspūdis, kad į naują Seimą patekti siekiantys politikai mažai ruošiasi viešoms dis...
-
G. Nausėda Kyjive: geriausia saugumo garantija Ukrainai – narystė ES
Geriausia saugumo garantija Ukrainai – tai jos narystė Europos Sąjungoje (ES), mano Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. ...
-
VRK buvusios narystės Lietuvos nacionaldemokratų partijoje nenurodęs L. Kasčiūnas: tiesiog pamiršau9
Į Seimą kandidatuojantis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) anketoje nenurodė anksčiau priklausęs Lietuvos nacionaldemokratų partijai, kuriai vadovavo žinomas neonacis Mindaugas Gervaldas-Murza. ...
-
Debatuose „laisviečiai“ sulaukė politinių oponentų kritikos: žmogaus teisėmis jie niekada nesirūpino4
Daug apie žmogaus teises kalbėjusi Laisvės partija ir jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė ketvirtadienį vykusių debatų metu sulaukė politinių oponentų kritikos. Pasak jų, šiuo klausimu „laisviečiai“ rengė „politinį ...
-
Politikai žeria pažadus dėl naujųjų vaistų ligoniams – ryžto dar neregėti1
Pagal inovatyvių vaistų prieinamumą Lietuva velkasi visų Europos valstybių uodegoje: iš 167 inovatyvių vaistų, registruotų 2019–2022 metais, šių metų pradžioje buvo kompensuojama vos 14-a, tuo tarpu ES šalių vidurkis &nda...
-
Bundestago narys: socialdemokratui dirbti kartu su antisemitais yra visiškai nepriimtina4
Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michael Roth sako, kad demokratijos vertybes gerbiančios Europos partijos privalo išlaikyti „ugniasienę“ nuo kraštutinių partijų. Tai, akcentuoja Voki...