Socialinės pašalpos ir kompensacijos už šildymą neturėtų būti atimtos iš tų, kuriems iš tikrųjų pervedami emigravusių artimųjų pinigai. Tačiau tie, kurie šešėlines lėšas įvardija kaip emigravusių artimųjų atsiųstus pinigus, į socialines pašalpas ir kompensacijas negali pretenduoti. Taip interviu LRT Radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.
„Kada jau pradeda klausti – iš kur tavo kieme keli automobiliai, iš ko tu pragyveni: ir nekilnojamo turto vertė auga, ir turtas įsigyjamas [...], kai kada būna paaiškinimas: „Tai yra [įgyta už] mano giminaičių, kurie dirba užsienyje ir kurie man siunčia, pinigus.“ Bet, kai paprašo, kad pateiktų dokumentus, perlaidą, kokie tai yra žmonės, tam turi būti įrodymas. O kas gali paneigti, kad tai nėra šešėliniai pinigai?“ – klausia premjeras.
Jis sako, kad labai džiaugiasi, jog emigrantų pinigai sugrįžta į Lietuvą. „Tie žmonės, kurie šiuo metu dirba, mūsų tėvynainiai užsienyje, jei perveda čia pinigus, manau, galvoja apie sugrįžimą“, – sako A. Butkevičius.
Ministro Pirmininko teigimu, lėšos, kurios emigrantų yra pravedamos tėvams arba vaikams, pasilikusiems su seneliais, nebus administruojamos. Tai daryti esą būtų per didelės sąnaudos.
„Bet yra tam tikrų atvejų [kai bandoma nuslėpti šešėlines pajamas], matyt, prieš įvedant eurą (ir ne tik prieš įvedant eurą). Jūs puikiai žinote, kad, norint gauti socialines pašalpas, valstybė turi įvertinti šeimų gaunamas pajamas ir jų gyvenimo lygį ir turtą“, – teigia A. Butkevičius.
Premjeras patikslina, kad kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas atskirai. „Kai žmogus ateina gauti socialinę pašalpą, jis pirmiausia ją turi gauti, pagrįsdamas visais dokumentais arba tiesiog įrodydamas, kad jam ji reikalinga, nes tai yra visų mūsų Lietuvos žmonių lėšos“, – sako Vyriausybės vadovas.
A. Butkevičiaus manymu, piniginės perlaidos negali tapti kliūtimi gauti socialines pašalpas ir kompensacijas už šildymą, tačiau turi būti įrodoma, kad šios perlaidos iš tiesų yra gautos iš emigravusių artimųjų.
Praėjusią savaitę Seimas po svarstymo pritarė pataisoms, kuriomis numatoma nuo kitų metų savivaldybėms perduoti kompensacijų už šildymą skirstymą. Jos pačios nustatys pašalpų gavėjus.
Valstybinė mokesčių inspekcija su savivaldybėmis žada keistis informacija apie valstybės remiamų žmonių pajamas, o jei gaunama daug paramos iš artimųjų, pašalpos būtų naikinamos. Galutinai dėl šio įstatymo priėmimo Seimas turėtų apsispręsti iki Kalėdų.
Naujausi komentarai