„Kai svarsčiau apie savo asmeninę atsakomybę prieš kelias dienas, atsisėdau ir labai sąžiningai įsivertinau, ar Vyriausybei pavyko padaryti tai, ką ji buvo šiems metams nusimačiusi. Žinokite, ir pati buvau šiek tiek nustebusi. Sakyčiau, kad kokiais 85–90 procentų ir pavyko. Manau, kad tai yra labai daug“, – Seime vykusioje Vyriausybės valandoje, atsakydama į ekspremjero Sauliaus Skvernelio pasiteiravimą apie pirmuosius premjeravimo metus, teigė I. Šimonytė.
Tuo metu reaguodama į „valstiečio“ Giedriaus Surplio kritiką dėl baltarusiškų trąšų skandalo atomazgos ir jo užduotus klausimus dėl atskirų ministrų darbo kokybės, premjerė akcentavo Vyriausybei išsikeltus labai aukštus reikalavimus.
„Man atrodo, kad Vyriausybė kelia sau labai aukštus reikalavimus ir galbūt per tą kartelę lipti patiems yra sudėtinga. Bet nebuvo nė vieno keliuko, nė vieno kotleto, nė vieno kito panašaus dalyko visus metus. Tai, kad mes čia diskutuojame politiką, – tai labai gerai. Taip ir turi būti. Kas yra žalingiausia šioje situacijoje – tai postringavimai apie tai, kad nuo Lietuvos nusisuko tarptautiniai partneriai. Parodykite man tuos tarptautinius partnerius, kurie atėjo ir pasakė, kad jie nusisuko nuo Lietuvos, kad ji kažką išdavė ar ne taip padarė. Visi supranta, kad ši situacija nėra triviali. Tai ne ES sankcijos, kurias pritaikyti yra labai paprasta“, – sakė I. Šimonytė.
Man atrodo, kad Vyriausybė kelia sau labai aukštus reikalavimus ir galbūt per tą kartelę lipti patiems yra sudėtinga.
Premjerė antradienio vakarą pareiškė, kad po skandalo, kilusio dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito, Vyriausybės sudėtis nesikeis. Pasak jos, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis liks užimamuose postuose, o Vyriausybė toliau tęs darbus, nes, akcentavo premjerė, šiuo metu Seime nėra matoma jokia reali alternatyvi dauguma, kuri galėtų imtis lyderystės ir iniciatyvos.
Tačiau prezidentas G. Nausėda trečiadienį sukritikavo tokį premjerės sprendimą. Šalies vadovo teigimu, šis Vyriausybės vadovės sprendimas yra ne pergalė, o veikiau pralaimėjimas.
ELTA primena, kad Vyriausybėje krizė kilo, kai, pastarąją savaitę įsigaliojus Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijoms Baltarusijos valstybinei kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“, šios įmonės produkcijos tranzitas per Lietuvą nesustojo.
M. Bartuškos teigimu, Baltarusijos bendrovė „Lietuvos geležinkeliams“ pervedė avansinį mokėjimą už trąšų tranzitą už lapkritį, gruodį ir pusę sausio mėnesio.
Naujausi komentarai