Pereiti į pagrindinį turinį

Premjerės atsakas G. Jakštui: teisę į emociją pripažįstu, bet ant stalo turi būti dedami faktai

2024-04-10 05:39

Premjerė Ingrida Šimonytė sako iš pareigų besitraukiančio švietimo ministro Gintauto Jakšto paprašiusi pasiūlyti, kaip įvertinti gerai tarpinių patikrinimų užduotis išsprendusius vienuoliktokus, kad būtų ištaisytas „neteisingumo jausmas“.

Ingrida Šimonytė ir Gintautas Jakštas
Ingrida Šimonytė ir Gintautas Jakštas / L. Balandžio, P. Paleckio/BNS nuotr.

„Bet buvo vaikų, kurie net tokias – programoje nebuvusias, nekorektiškas – (tarpinių patikrinimų – BNS) užduotis sugebėjo išspręsti. Ir balų pridėjimas gavusiems mažiau sukuria neteisingumą jau šių vaikų atžvilgiu“, – trečiadienį feisbuke rašė premjerė.

„Kadangi gavau tokių mokinių kreipimąsi, o ir pati po komisijų pervertinimo apie tai daug galvojau, natūralu, kad paprašiau savo patarėjos pasiūlyti ŠMSM pagalvoti, ką šiuo atveju įmanoma padaryti, kad neteisingumo ištaisymas vienur, nereikštų neteisingumo jausmo kitur“, – pridūrė ji.

Nelabai aišku, kokiu būdu toks prašymas galėjo tiek įskaudinti ministrą, kad jis nutarė nebetęsti darbo ir neužbaigti tų dalykų, dėl kurių buvome sutarę.

Taip I. Šimonytė reagavo G. Jakštui antradienį pareiškus, kad jo pasitraukimą lėmė premjerės aplinkos asmenų duodami nurodymai.

Ministro teigimu, paskutinis pavedimas buvo susijęs su tarpinių patikrinimų vertinimo skale, kad tie, kas yra surinkę daugiau taškų, gautų daugiau nei maksimalų balų skaičių. Anot jo, toks pavedimas duotas „be galimybės diskutuoti“.

Premjerė rašė apgailestaujanti, kad prašymas atkreipti dėmesį į problemą sukėlė „tokią stiprią reakciją“.

„Kaip jau esu sakius, teisę į emociją pripažįstu, bet tuomet faktai turi būti, kaip sako klasikai, ant stalo. Tam, kad kiti žmonės nebūtų kaltinami nelabai būtais dalykais ar jiems inkriminuojamos jų neturimos galios“, – sakė ministrė pirmininkė.

Anot jos, su ministru buvo sutarta, kad jis užtikrins sklandų likusių tarpinių atsiskaitymų procesą, pasirengimą valstybinių brandos egzaminų sesijai, spręs problemas dėl trūkstamos medžiagos programoms, Nacionalinės švietimo agentūros veiklos.

 

 

„Nelabai aišku, kokiu būdu toks prašymas galėjo tiek įskaudinti ministrą, kad jis nutarė nebetęsti darbo ir neužbaigti tų dalykų, dėl kurių buvome sutarę“, – nurodė I. Šimonytė.

Šiemet pirmą kartą pradėjus taikyti privalomą vienuoliktokų žinių patikrinimą, kurio vertinimai bus sudėtinė brandos egzaminų rezultatų dalis, viešumoje kilo pasipiktinimas dėl per klampių ir sudėtingų fizikos bei matematikos B lygio užduočių, vėliau skųstasi ir kitais patikrinimais, pedagogai teigė, kad nespėjo pasiruošti pačiam procesui.

Dėl to kovo viduryje G. Jakštas jau buvo atnešęs premjerei atsistatydinimo pareiškimą, tačiau tuomet I. Šimonytė jo nepriėmė, sakydama, kad iš pradžių reikia išspręsti problemą.

G. Jakštas teigė antradienį pristatęs pasiūlymus, kaip tai padaryti, sakė, kad jie parengti ir teisiškai, tad naujam ministrui tereikės priimti sprendimą.

Komentuodama ministro apsisprendimą, I. Šimonytė žurnalistams sakė, jog Vyriausybėje „nėra baudžiavos“. Ji trečiadienį dėl to susitiks su prezidentu.

Lietuvoje ministrus skiria prezidentas premjero teikimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų