G. Nausėda: ketinu aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog nesant naujos koalicinės sutarties, kol kas anksti kalbėti apie būsimos Vyriausybės sudėtį.

Penktadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu aikštėje prie Prezidentūros G. Nausėda tvirtino aptaręs vidaus politinę situaciją Seime ir planus formuoti Vyriausybę.

„Šiandien sunku pasakyti, kaip ta Vyriausybė atrodys, nes turi nusistovėti situacija, būti atsakyti klausimai dėl jos sudėties, dėl koalicinės sutarties. Todėl akivaizdžiai per ankstyvas metas kalbėti apie pavardes, apie konkrečias ministrų kandidatūras“, – žurnalistams Daukanto aikštėje teigė G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas teigė ketinantis aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime, kandidatūrų parinkime.

„Mano įsitikinimu, laukia labai sudėtingas metas, kuomet reikės ir atsidavusių, ir valstybei tarnaujančių ministrų, todėl prezidento vaidmuo čia tikrai bus labai svarbus“, – tvirtino jis.

Mano įsitikinimu, laukia labai sudėtingas metas, kuomet reikės ir atsidavusių, ir valstybei tarnaujančių ministrų, todėl prezidento vaidmuo čia tikrai bus labai svarbus.

G. Nausėda į žurnalistų klausimus neatsakinėjo. Jo būsimasis atstovas spaudai Aistis Zabarauskas žiniasklaidai tvirtino, kad tai bus padaryta antradienį, labiau aiškėjant politinei situacijai.

Su S. Skverneliu išrinktasis prezidentas sako aptaręs ir „bręstančius naujus paskyrimus“, kurie taip pat svarbūs užtikrinant valstybėje tvarką ir stabilumą.

Ypatingą svarbą jis teikia ir 2020-ųjų biudžetui.

„Ekonomikos augimo tempas, deja, švelniai tariant, nespartėja, dėl šios priežasties mums reikės laikytis finansinio stabilumo reikalavimų, kitą vertus, laikytis ir tų pažadų, kurie buvo pateikti: socialinės atskirties mažinimas, gerovės valstybės kūrimas. Visų šių klausimų aš tikrai nepamiršau, visus juos turiu omenyje ir visi jie bus svarstomi ir derinami kartu su Vyriausybe, kad galėtų būti įgyvendinami maksimaliai greitai ir efektyviai“, – kalbėjo G. Nausėda.

S. Skvernelio ir G. Nausėdos susitikimo išvakarėse Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo partija bei „Tvarkos ir teisingumo“ partija pasirašė memorandumą dėl valdančiosios koalicijos. Memorandume numatyta, kad S. Skvernelis lieka dirbti premjeru. Valdantieji taip pat žada peržiūrėti Vyriausybės sudėtį ir pakeisti Seimo pirmininką.

Anksčiau S. Skvernelis žadėjo atsistatydinti, jei prezidento rinkimuose jis nepateks į antrąjį turą. Prezidento rinkimuose premjeras liko trečias.

G. Nausėda pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12-ąją. Pagal Konstituciją, išrinkus prezidentą Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus naujajam šalies vadovui.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Visas Lietuvos elitas džiaugiasi, kad į Lietuvą imigravo daug ukrainiečių ir rusų, taip numušdami lietuvių statybininkų darbo užmokestį. Oi da vasia, oi da sukin syn... Bet idėjos pasauly nestovi vienoje vietoje. Ką tik JAV prezidentas D. Trumpas įvedė muitus Meksikoje gaminamiems automobiliams ir kitoms prekėms, kad sustabdyti nelegalių migrantų srautą iš Meksikos, kurie numušinėja amerikiečių atlyginimus. Sulauksite lietuviško D. Trumpo... Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

scia sitas spycylistas

scia sitas spycylistas portretas
kuris pries krize visus apgavpo sake imkit paskolas bustui pats geriausias laikas, ko tyli tie kurie taip padare, taspats kaip grybe reke kad po euro nieks nebrangzzz!

Anonimas

Anonimas portretas
Tikiu Nausėdos pažadais,nes gerai žino visų mūsų gyvenimą ir bėdas.O be to kaip yra šeimos žmogus.Pasitikėjimas yra mūsų visų,tikėsimės geresnio gyvenimo.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių