Prezidentas apie atmestą sprendimą dėl 100 eurų išmokos: Seimas nemato realijų už lango

Prezidentas sveikina Seimo sprendimą imtis jo siūlymo didinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD), tačiau sako, jog atmesdamas 100 eurų išmokos nepasiturintiems iniciatyvą parlamentas nemato realijų už lango.

„Priimdamas mano pasiūlymą dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimo Seimas padarė teisingą sprendimą ir aš tikiuosi, kad jis netrukus bus įtvirtintas, deja, to negaliu pasakyti apie sprendimus atmesti  vienkartinių išmokų idėją, nes tai buvo kita priemonė, kuri buvo nukreipta į skurdžiausias, pažeidžiamiausias mūsų visuomenės grupes“, – ketvirtadienį sakė prezidentas.

Seimas ketvirtadienį vieno balso persvara ėmėsi svarstyti prezidento G. Nausėdos siūlymą didinti NPD nuo 460 iki 510 eurų, bet atmetė kitą projektą, kuriuo siūlyta mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams išmokėti vienkartines 100 eurų išmokas. 

Šalies vadovas šiuos projektus teikė argumentuodamas, kad taip bus sušvelninti išaugusios infliacijos padariniai mažiausiai uždirbantiems žmonėms, pensininkams, neįgaliems, nes jų perkamoji galia kasdien sparčiai mažėja.

Blogiausia, kad atmesdami šiuos, mano požiūriu, visai gerus pasiūlymus, politikai nepasiūlė nieko mainais.

„Blogiausia, kad atmesdami šiuos, mano požiūriu, visai gerus pasiūlymus, politikai nepasiūlė nieko mainais. Tikrai būtų galima svarstyti kitus sprendimus ar kitokio pobūdžio priemones, bet teigti, kad tai nėra visiškai problema šiuo metu, – nematyti realijų už lango“, – ketvirtadienį Prezidentūros paskelbtame įraše iš Prancūzijos, kur šalies vadovas dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, sakė G. Nausėda.

„Tos realijos yra aiškios – infliacija šiandien yra didelė, rytoj ji bus dar didesnė, tame tarpe ir dėl veiksmų, kurie yra dėl karo Ukrainoje ir dėl sankcijų. Taip kad norisi tikėti, kad vis dėl to mūsų Seimas pakankamai jautrus mūsų žmonių problemoms, ir jis rūpinasi ne tik išoriniu šalies saugumu, bet ir saugumu šalies viduje, nes mūsų žmonės šiuo metu išgyvena ne tik psichologinę įtampą, bet ir tam tikrus finansinius iššūkius, dėl kurių valstybė turėtų su jais solidarizuotis ir priimti tam tikrus sprendimus“, – kalbėjo prezidentas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

prezidento laikysena rodo , jog

 prezidento laikysena rodo , jog portretas
politiniai " pamatai "yra s u l i p d y t i iš statybinių ATLIEKŲ , -- tad , stovint ant n e s t a b i l i ų PAMATŲ, nemanau , kad galima sukurti Lietuvos žmonėms -- gyvenimo GEROVĘ.--Prezidentas, kuo greičiau , t u r ė t ų atsisakyti politinės l a i k y s e n o s - kuri egzistuoja FIGARO arijoje.

Ne tas rūpi

Ne tas rūpi portretas
Seimo zekiūkščiams.

Preziudente -Netrugdyk Seimo

Preziudente -Netrugdyk Seimo portretas
Seimas uzsiemes biudzeto isvogimu --prisidengdami ,,,,pgalba ,,, xoxolu banderoms.....
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių