Prezidentas ir ministras dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį išvyksta į Miuncheno saugumo konferenciją.

Šiame tarptautiniame renginyje planuoja dalyvauti ir premjerė Ingrida Šimonytė, bet ji į Vokietiją atvyks šeštadienį.

Anot Prezidentūros pranešimo, viešoje Transatlantinio forumo diskusijoje G. Nausėda skaitys pagrindinį pranešimą ir kartu su dalyviais iš Europos bei JAV aptars svarbiausius geopolitinės situacijos pokyčius bei sprendimus, stiprinančius transatlantinį bendradarbiavimą, regiono saugumą.

Miuncheno saugumo konferencijoje Lietuvos prezidentas taip pat turės dvišalių susitikimų su kitų valstybių vadovais.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis Miunchene dalyvaus diskusijoje su jaunaisiais konferencijos lyderiais, susitiks su Vokietijos politikais. Konferencijos paraštėse taip pat numatyti jo pokalbiai su Japonijos, Šveicarijos, kitų šalių kolegomis, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Miuncheno saugumo konferencija – didžiausia saugumo konferencija, rengiama jau 59-ąjį kartą. Čia kasmet renkasi pasaulio politiniai lyderiai, akademinio pasaulio ir verslo atstovai aptarti globalių saugumo iššūkių ir būdų juos įveikti.

Tris dienas truksiančiame kasmetiniame susitikime be daugelio kitų svarbių figūrų dalyvaus JAV viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris), Kinijos aukšto rango diplomatas Wang Yi (Vang Ji), Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ir NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.

Praėjus metams po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėto karo Ukrainoje, konferencijoje bus sprendžiama, kaip būtų galima laikytis „taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos“, sakė renginio pirmininkas Christophas Heusgenas (Kristofas Hoisgenas).

Pasak jo, į darbotvarkę įtrauktas ir klausimas, „kaip elgtis su žmonėmis, politiniais lyderiais, kurie negerbia teisinės valstybės principų“.

Planuojama, kad Bavarijos sostinėje vyksiančiame susitikime daug dėmesio bus skiriama ir paaštrėjusiems JAV bei Kinijos santykiams. Po to, kai vasario pradžioje Vašingtonas numušė įtariamą Kinijos šnipinėjimo balioną, santykiai tarp jų pasiekė naują įtampos tašką.

Miuncheno saugumo konferencija vyksta nuo 1963 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
Pakalbės apie ju galingas sankcijas rusijai ir kara kad reikia zelenskiui dar vieno milijardo nes tuoj tuoj užims rusija Gerai būtu zelei Sakašvilia nuvešti su tualetiniu popieriu rekalus išspres

nesivaidena ..........

nesivaidena .......... portretas
atsiprašome gerbiamieji .......... bet kairėje foto netikėti pokyčiai .......... pradedant nuo nugludintos apatinės veido dalies ir baigiant šukuosena , išryškinančia mąstymo galimybes konferencijoje ..........ar čia tik ne konkurencija kalta

kk2

kk2 portretas
Žurnalistai, nepaminėjot svarbiausio - "be daugelio kitų svarbių figūrų" - nedalyvaus Rassijos atstovai, nes nebuvo pakviesti... O kremliuje isterija, panika, putleris nervingai kratosi, lavrov-ičius keikiasi ir geria vodkę, peskov-ičius visus ramina, kirilov-ičius žegnojasi ir gieda –“eto jest naš poslednij i rešitelnij voj…(pardon – boj)”…
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių