Prezidentas su L. Kasčiūnu aptars pasirengimą priimti Vokietijos brigadą, gynybos pirkimus

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiks su krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu aptarti Vokietijos karių brigados priėmimo Lietuvoje, karinių pirkimų.

Šalies vadovo patarėjas Tomas Beržinskas BNS sakė, kad prezidentas ir ministras aptars „pasirengimą Vokietijos brigados priėmimui, planuojamus krašto apsaugos sistemos įsigijimus“.

Berlynas brigadą Lietuvoje žada dislokuoti iki 2027 metų, detalesni dvišaliai tai numatantys susitarimai turėtų būti pasirašyti vėliau šiemet.

Tuo metu pareigas neseniai pradėjęs eiti L. Kasčiūnas praėjusią savaitę paskelbė siūlantis spartinti vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS įsigijimą, o tankų pirkimą vykdyti etapais, o ne visą iš karto.

Ministras taip pat pranešė laukiantis karinio patarimo dėl idėjos koreguoti antrąjį pėstininkų kovos mašinų įsigijimo etapą ir pirkti ne dabar turimus ratinius „Boxer“, bet vikšrinius šarvuočius.

Įsigijimai persvarstomi politikams sprendžiant, kaip padidinti gynybos finansavimą iki maždaug 3 proc. bendrojo vidaus produkto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaiciuos,

Skaiciuos, portretas
kiek nubyrejo is "gynybos"?

PASTARUOJU METU...

PASTARUOJU METU... portretas
Kur tik pirkimai "gynybai" - ten jau šalia Nausėda...Kas atsakys - kodėl?....

Gaspadynai \\\\\.../////

Gaspadynai  \\\\\...///// portretas
niekas.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių