Prezidentūra apie LLRA-KŠS skundą dėl rinkimų: nepateikiama pagrįstų argumentų

Prezidentūra teigia, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pateiktame skunde neįžvelgianti pagrįstų argumentų, kurie rodytų, jog galėjo būti padaryti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo (SRĮ) pažeidimai.

Seimo rinkimuose 5 proc. rinkimų barjero neperžengusi LLRA-KŠS kreipėsi į parlamentą ir prezidentą dėl esą padarytų pažeidimų, kurie pasak jos, galėjo turėti esminės įtakos galutiniams rinkimų rezultatams.

„Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skunde nenurodomos aplinkybės bei nepateikiama pagrįstų argumentų, kurie patvirtintų, kad organizuojant ir vykdant 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėje Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje Nr. 11 galėjo būti padaryti šiurkštūs SRĮ pažeidimai, dėl kurių galėjo būti iškreipta tikroji rinkėjų valia balsuojant šiose rinkimų apygardose 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimuose ar neteisingai nustatyti esminiai šių rinkimų rezultatai, o konkrečiai – kuriems asmenims atiteks Seimo narių mandatai, todėl skundo 2 punkte suformuluotas prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą netenkintinas“,– tvirtinama prezidento atstovo spaudai Antano Bubnelio Eltai atsiųstame komentare.

Prezidentūra teigia neįžvelgusi pagrindo kreiptis į KT ir dėl dar dviejų ją pasiekusių skundų

Kaip Eltai atsiųstame komentare tvirtino A. Bubnelis, tiek į Seimą nepatekusios Centro partijos- tautininkai, tiek su konservatoriais pastaruosiuose rinkimuose dalyvavusio Justo Džiugelio skunduose deklaruotos aplinkybės kelia abejonių dėl pagrįstumo.

„Centro partijos-tautininkų kreipimasis į Konstitucinį Teismą netenkintinas nenustačius aplinkybių, leidžiančių abejoti Vyriausios rinkimų komisijos sprendimais dėl pateiktų prašymų ar Deltuvos pietinėje rinkimų apygardos Nr. 6 rinkimų rezultatų nustatymo. Lietuvos Respublikos Seimo nario J. Džiugelio skunde nenurodomos aplinkybės bei nepateikiama pagrįstų argumentų, kurie patvirtintų, kad 2020 m. spalio 25 d. organizuojant ir vykdant pakartotinį balsavimą Nemenčinės vienmandatėje rinkimų apygardoje Nr. 55 galėjo būti padaryti masiniai šiurkštūs SRĮ pažeidimai, dėl kurių galėjo būti iškreipta tikroji rinkėjų valia“, – teigia Prezidentūra, kartu pabrėždama, kad dėl to nematanti pagrindo kreiptis į Konstitucinį Teismą.

ELTA primena, kad LLRA-KŠS kreipėsi ir į prezidentą Gitaną Nausėdą bei Seimą, reikalaudama pripažinti negaliojančiais Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėje Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje, kurioje LLRA-KŠS atstovė R. Cytacka pirmajame rinkimų ture liko trečia ir nepateko į antrąjį Seimo rinkimų turą, taip prarasdama galimybę laimėti Seimo narės mandatą.

LLRA-KŠS taip pat prašė prezidento ir Seimo kreiptis į KT. Ši partija norėtų KT išvados dėl to, ar per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje Andriui Tapinui ir VšĮ „Laisvės TV“ vykdant „plataus masto informacinę kampaniją 300 tūkst. egzempliorių tiražu platinant leidinį „Viso gero, Voldemortai?“ nebuvo pažeistos teisės normos, reglamentuojančios reikalavimus politinės reklamos ir agitacijos žymėjimui, nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskiriant nuo kitos skleidžiamos informacijos politinės kompanijos laikotarpiu“.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį patvirtinusi galutinius parlamento rinkimų rezultatus įvertino ir LLRA-KŠS skundą dėl A. Tapino iniciatyvos. VRK nusprendė pripažinti leidinį neigiama politine reklama, tačiau neužfiksavo politinių kampanijų finansavimo reikalavimų pažeidimo, o surinktą medžiagą nusprendė perduoti Visuomenės informavimo etikos komisijai.

Per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje LLRA-KŠS neįveikė 5 proc. kartelės ir į 2020-2024 kadencijos Seimą nepateko.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Reiktu ismokt garbingai pralaimet o dabar Tomasevskis nenustoja draskytis. Na nepatinka jis rinkejams tai ka galima pakeist jei jau taip yra.

Na, nieko sau!

Na, nieko sau! portretas
Tai kur nuskriaustam žmogui savo nerinkėjais pasiskųsti?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių