Premjero nenustebino
Premjeras kartoja, kad atleisti G.Kėvišą gali kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson.
„Savo vertinimą aš jau esu pasakęs, daugiau neturiu ką pasakyti šitu klausimu, čia yra Kultūros ministerijos pavaldi įstaiga ir Kultūros ministerija turi priimti sprendimą“, – BNS sakė S.Skvernelis.
Į klausimą, ar jo nenustebino G.Kėšino pareiškimas, kad savo nori nesitrauks iš LNOBT vadovų, premjeras atsakė: „Nenustebino absoliučiai, kitokio sprendimo ir negalvojau, kad bus“.
Anksčiau premjeras yra sakęs, kad G.Kėvišas negali toliau dirbti LNOBT vadovu, o jam nesutikus trauktis kultūros ministrė turi priemonių jį atleisti.
„Aš manau, kad pagal tą informaciją, kurią turiu, tai tokios galimybės yra“, – Lietuvos radijui antradienį sakė S.Skvernelis, paklaustas apie ministrės galimybės G.Kėvišą atleisti.
Prezidentės, premjero ir kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas G.Kėvišas ketvirtadienį paskelbė nesitrauksiąs iš pareigų.
Perspektyvos likti poste – labai mažos
Valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas, Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis skandalingu vadina G. Kėvišo sprendimą nesitraukti iš Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigų.
R.Karbauskio teigimu, G.Kėvišo perspektyvos likti pareigose yra labai mažos.
„Situacija skandalinga, vadovas daro meškos paslaugą ir savo vadovaujamai įstaigai, ir visų kultūros įstaigų vadovų įvaizdžiui. Ir aš manau, kad tie sprendimai, kurie bus priimti artimiausiu metu įstatymų pakeitimuose, sutvarkant bendrą sistemą, jie leis išvengti tokių situacijų ateityje, kada vykdomi konkursai anksčiau laiko ir kita. Manau, kad perspektyvos Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo likti tame poste yra labai labai mažos“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė R.Karbauskis.
Anot „valstiečių“ lyderio, LNOBT vadovo klausimas bus sprendžiamas teisiniu keliu.
„Jei žmonės su tokia reputacija gali vadovauti tokiom organizacijoms ir neįsiklausyti į praktiškai visų valstybės vadovų nepasitikėjimą, tokiu atveju turime eiti teisiniu keliu ir manau, kad šią problemą šitoj valstybėje mes būsime pajėgūs išspręst“, - pridūrė „valstiečių“ vadovas.
Prezidentės, premjero ir kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas G.Kėvišas ketvirtadienį paskelbė nesitrauksiąs iš pareigų.
„Noriu pranešti, kad, vadovavęs Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui penkiolika metų, esu apsisprendęs ir toliau eiti šias pareigas“, – teigia G.Kėvišas ketvirtadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ publikuotame užsakomajame rašinyje.
Jis pareiškė tokį sprendimą priėmęs tikėdamas, kad gyvena teisinėje valstybėje, kurioje bet kokie įtarimai ir kaltinimai turi būti grindžiami faktais.
G.Kėvišas teigia rimtai vertinantis aukščiausių politikų pasitikėjimą, tačiau nesąs politinio pasitikėjimo pareigūnas ir nedalyvaująs politikoje. G.Kėvišas sako, kad skaidrumas ir etikos laikymasis buvo ir yra vienos svarbiausių jo vertybių.
62-ejų G.Kėvišas LNOBT vadovauja 15 metų, nuo 2002 metų ir dar gali vadovauti penkerius metus. G.Kėvišas laimėjo pernai surengtą konkursą, jis buvo paskelbtas nesibaigus kadencijai.
Viešųjų pirkimų tarnyba ir Specialiųjų tyrimų tarnyba kritikavo G.Kėvišą dėl situacijos, kai pernai LNOBT už 390 tūkst. eurų pasirašė trijų koncertų rengimo sutartis su Kipre registruota G.Kėvišo sūnaus įmone „Riverside music LTD“. G.Kėvišo nusišalinimą ir Viešųjų pirkimų tarnyba, ir STT vadina nepakankamu, kad būtų išvengta korupcijos rizikos. Sūnaus įmonės organizuotiems koncertams pats G.Kėvišas yra prašęs sostinės savivaldybės paramos ir ją vienam koncertui teatras gavo. Dėl to tyrimą pradėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.
Dėl G.Kėvišo pajamų Valstybinė mokesčių inspekcija yra pradėjusi mokestinį tyrimą. LNOBT direktorius žadėjo paviešinti pajamų deklaraciją, taip pat teatro sutartis su sūnaus įmone.
Generalinė prokuratūra šiuo metu tiria scenos rekonstrukcijos vykdymo faktines aplinkybes. Tyrimas buvo pradėtas 2009-aisiais, dalis jo nutraukta nesurinkus įrodymų, kad vykdytas nusikaltimas, nes darbus atlikusi Vokietijos bendrovė „SBS Buhnentechnik GmbH“ nepateikė prokurorams duomenų. Kitame epizode baudžiamuoju įsakymu kaltais pripažinti tuometinis direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Minderis bei tuometinė vyriausioji buhalterė. Įtarimai tuomet buvo pateikti keliems asmenims, tarp jų – ir G.Kėvišui, tačiau panaikinti nutraukus tyrimą. Tyrimas atnaujintas per teismus išsireikalavus dokumentų iš Vokietijos bendrovės, įtariamųjų šiuo metu nėra.
Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson yra pareiškusi, kad LNOBT direktorius prarado jos pasitikėjimą ir turi atsistatydinti.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė situaciją, susidariusią dėl G.Kėvišo, yra pavadinusi šešėlių teatru, kuriame klesti įtartini sandoriai, piktnaudžiaujama pareigomis, ignoruojamos kontroliuojančių institucijų išvados.
Premjeras Saulius Skvernelis šią savaitę yra teigęs, kad jei G.Kėvišas pats nesitrauks iš pareigų, kultūros ministrė turi priemonių jį atleisti.
G.Kėvišas ketvirtadienio straipsnyje teigė, kad teatras buvo priverstas pirkti koncertus iš sūnaus vadovaujamos įmonės „Riverside Music Ltd“, nes būtent ši įmonė turėjo išskirtines teises Londono simfoninio orkestro, operos primadonos Angelos Gheorghiu ir Karališkojo filharmonijos orkestro koncertams Baltijos kraštuose ir Vidurio Europoje surengti.
Jis pabrėžia deklaravęs viešųjų ir privačių interesų konfliktą, atlikęs visus veiksmus, kurių reikalauja galiojantys įstatymai ir tarnybinės etikos klausimus prižiūrinti institucija.
Naujausi komentarai