Pereiti į pagrindinį turinį

R. Motuzas: Tbilisio sprendimas išsikviesti diplomatus rodo suvokimą apie netinkamą elgesį

2024-12-04 17:15

Sakartvelo užsienio reikalų ministerijos sprendimas išsikviesti Baltijos šalių ambasadorius rodo šios šalies valdžios institucijų supratimą, jog kažkas daroma ne taip, sako Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Remigijus Motuzas.

Remigijus Motuzas.
Remigijus Motuzas. / P. Peleckio / BNS nuotr.

„Be jokios abejonės, kiekviena valstybė visada reaguoja ir pirma reakcija būna kaip kišimasis į vidaus reikalus. Bet aš manau, kad tai, kita vertus, yra normali praktika išsikviesti“, – BNS trečiadienį kalbėjo jis.

„Kita vertus, jeigu kviečia perspėti, tada vėlgi ta valstybė pagal diplomatę praktiką supranta, kad kažką daro ne taip, kad, sakykime, Europa, Europos Sąjungos valstybės, turinčios didesnę patirtį atkreipė dėmesį“, – pabrėžė politikas.

Lietuvos ir Estijos ambasadoriai bei Latvijos ambasados reikalų patikėtinė į Sakartvelo užsienio reikalų ministeriją iškviesti antradienį. Diplomatams išreikštas susirūpinimas dėl Baltijos valstybių pastarojo meto pareiškimų, susijusių su sankcijų paskelbimu Sakartvelo vyriausybės ir teisėsaugos pareigūnams.

Oficialusis Tbilisis pabrėžė, kad tokie veiksmai neatitinka partnerystės tarp šalių gairių, taip pat pažymėta, jog jam atrodo nepriimtini pareiškimai, kuriais „siekiama paveikti suverenios valstybės institucijų darbą“, ir kad tai laikoma kišimusi į valstybės vidaus reikalus.

„Aš nemanau, kad gali tą partnerystę susilpninti. Yra visada laikini nesklandumai, vis tiek išsispręs Gruzija savo problemas. Aš manau, kad be, sakykime, derybų su dabartine opozicija, iš tikrųjų nei parlamentas, nei Vyriausybė negali ir negalės veikti, turės būti rastas sprendimas“, – teigė R. Motuzas.

Po ginčijamų spalį vykusių rinkimų Sakartvele kilo politinė krizė, o pastarosiomis dienomis į gatves išėjo dešimtys tūkstančių proeuropietiškų protestuotojų, nusiteikusių prieš valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“.

Antradienį šalyje šeštą dieną iš eilės vyko masiniai protestai. Jie kilo po to, kai praėjusią savaitę ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė paskelbė, kad vyriausybė atidės derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą iki 2028 metų pabaigos.

„Aš manyčiau, kad dabartiniame etape situacija yra komplikuota ir tiek parlamento vadovybė, tiek premjeras turbūt ir patys žino, kad nesuvaldo situacijos, dėl to bet kokie partnerių perspėjimai, pareiškimai ar vertinimai yra labai jautrūs“, – teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

„Manau, kad jeigu tų protestų nebūtų, jeigu susitartų dėl parlamento rinkimų ir jeigu skaidriai vyktų toliau ir būsimi prezidento rinkimai, žinoma, tokių reakcijų ar pareiškimų, ar sankcijų nebūtu nei iš Lietuvos, nei iš kitų sąjungininkų“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę reaguodama į smurtą prieš protestuotojus Lietuva ir kitos Baltijos šalys uždraudė į šalį įvažiuoti valdantiesiems Sakartvelo politikams. Tarp dėl žmogaus teisių pažeidimų sankcionuotų politikų atsidūrė „Sakartvelo svajonės“ įkūrėjas Bidzina Ivanišvilis, vidaus reikalų ministras Vachtangas Gomelauris, vidaus reikalų viceministrai, specialiųjų pajėgų vadas Zviadas Charazišvilis bei jo pavaduotojai, Patrulinės policijos departamento direktorius ir Kriminalinės policijos vadas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra