Raseinių merui skrieja kaltinimai: nesilaikė saviizoliacijos taisyklių?

Všį „Atrask Raseinius“ turizmo centro direktorius Arnas Zmitra neslepia, kad Raseinių rajono savivaldybėje koronaviruso atvejis buvo žinomas jau praėjusį penktadienį.

Nepaisant to, Raseinių rajono meras Andrius Bautronis bei jo komanda nesaviizoliavosi, o dalyvavo savaitgalį vykstančiuose Raseinių rajono renginiuose. A. Zmitros teigimu, apie židinį savivaldybėje buvo pranešta tik ketvirtadienį, todėl jis nesuprantąs, kodėl meras ir jo komanda elgėsi taip neatsakingai.

„Jau penktadienį, rugsėjo 18 dieną, buvo žinoma, kad savivaldybėje yra susirgimas. Tačiau apie tai niekas viešai nekalbėjo. Pirmadienį buvo dar daugiau sergančių, antradienį taip pat. Policijoje ir ligoninėje buvo viešai žinoma, kad tai židiniai. Bet, kad savivaldybėje yra židinys, buvo pripažinta tik ketvirtadienį. Nors susirgimų savivaldybėje buvo jau nuo penktadienio. Tai kyla didelis klausimas ir abejonė, jeigu savivaldybėje yra židinys, tai ar buvo protinga rodytis ir dalyvauti įvairiuose pasitarimuose ir merui apžiūrinėti trečiadienį Raseiniuose startavusį mobilų patikros punktą ir panašiai. Vis dėlto juk jie visi buvo iš vieno pastato. Kai policijoje buvo patvirtintas židinys, ji buvo uždaryta. Rajoną aptarnavo policininkai iš kitų rajonų. Savivaldybė, deja, šiuo keliu nežengė“, – Eltai sakė A. Zmitra.

Anot jo, meras, vicemeras Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir jo pavaduotoja Irma Juknevičienė turėjo saviizoliuotis ir nedalyvauti miesto renginiuose.

Jau penktadienį, rugsėjo 18 dieną, buvo žinoma, kad savivaldybėje yra susirgimas. Tačiau apie tai niekas viešai nekalbėjo. Pirmadienį buvo dar daugiau sergančių, antradienį taip pat.

„Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad jeigu sergantys asmuo yra tame pačiame pastate, kitiems darbuotojams reikia izoliuotis. O buvo mero dalyvavimas rudenėlio šventėje bei Kryžkalnio memorialo Lietuvos partizanams atidengime, „Šatrijos“ choro apdovanojimuose, kuris vyko uždaroje patalpoje. Vėliau paaiškėjo, kad ir choristai pradėjo sirgti. Susidaro įspūdis, kad yra lygūs ir yra lygesni“, – teigia Všį „Atrask Raseinius“ direktorius.

Penktadienį Raseinių rajono meras Andrius Bautronis pranešė, kad jam atlikto COVID-19 testo rezultatas yra teigiamas. Koronavirusas patvirtintas ir administracijos direktoriui Edmundui Jonylai.

„COVID-19 kiekvieną dieną pateikia vis naujų iššūkių. Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas. Užbėgant nepagrįstiems kaltinimams už akių, galiu patvirtinti, kad savaitgalį profilaktiškai atlikau tyrimus ir tuo metu nebuvau užsikrėtęs koronaviruso infekcija. Esu socialiai atsakingas ir suprantu koronaviruso keliamą riziką visiems gyventojams, todėl dalyvavau renginiuose tik būdamas tikras, kad neplatinu viruso“, – savo feisbuko paskyroje rašo A. Bautronis.

ELTA primena, kad Raseinių rajone kol kas pastebimas didžiausias protrūkis šalyje, savivaldybėje per 14 dienų fiksuojamas 329,9 atvejo rodiklis 100 tūkst. gyventojų. Dėl šios situacijos vidurdienį rengiamas nuotolinis Raseinių ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Rudenėlio šventėje ne visi laikėsi saugaus atstumo

A. Zmitra taip pat teigia, kad savivaldybėje pasitaikė ir komunikacijos klaidų.

„Penktadienį, rugsėjo 18 dieną, prasidėjus Rudenėlio šventės darbų pasiruošimui, pasirodė savivaldybės nurodymas, kad nuo pirmadienio uždraudžiami visi vieši renginiai. Privatus verslas pasipiktino, kad visiškai su jais nesitarus priimtas toks nutarimas. Paskui greitai pasirodė pataisymas, kad tik viešojo sektoriaus renginiai uždraudžiami ir kad biudžetinės kultūros, turizmo įstaigos išeina dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė jis.

Turizmo centro direktorių stebina ir tai, kad savivaldybė mokytojams pasiruošti nuotoliniam mokymui paliko tik vieną pusdienį.

„Mes su kolegomis tikrai ruošėmės nuo rugsėjo pradžios, kad bet kada reikės pradėti mokyti nuotoliniu būdu. Ateini į pamoką ir moksleiviams gale atsisveikindamas pasakai, kad neaišku, ar kita pamoka dar vyks mokykloje. Bet vis tiek nesitikėjome tokio staigaus pasakymo, kai pirmadienio vakarą sužinai, kad jau nuo antradienio ryto turi pradėti mokyti nuotoliniu būdu. Tai ne visi mokytojai iš mokyklos spėjo parsinešti vadovėlius bei mokymo medžiagą. Nedavė nė vienos dienos pasiruošimui. Juk reikia ir mokinius, tėvus informuoti ir visi kiti elementarūs dalykai, tad tai sukėlė didelį chaosą“, – teigė jis.

Paklaustas, ar Rrudenėlio šventėje žmonės laikėsi saugaus atstumo, A. Zmitra patvirtino, kad vakarinėje dalyje žmonės atsargumo priemonių nesilaikė.

„Kaip Turizmo centras, mes fotografavome Rudenėlio šventę. Joje žmonių tikrai buvo daug mažiau nei praėjusiose šventėse. Žmonės laikėsi saugumo reikalavimų renginiuose. Tačiau daug kam užkliuvo, ir mes patys tai matėme, kad vakarinėje šventės dalyje, kai vyko koncertai ir diskotekos, nebuvo laikomasi nei atstumų, Turizmo centro nei apsaugos priemonių“, – teigė jis.

Meras neigia kaltinimus dėl saviizoliacijos nesilaikymo

Raseinių rajono meras A. Bautronis neigia kaltinimus, kad jis ir jo komanda turėjo izoliuotis jau nuo rugsėjo 18 dienos, bet to nedarė. Anot jo, susirgus asmeniui savivaldybėje jis nebuvo nurodytas kaip artimą sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjęs asmuo.

Negavome nė vieno pranešimo, kad mes turime saviizoliuotis. Aš taip pat puikiai žinau sergantį žmogų ir aš pats puikiai žinau, kad su juo nekontaktavau. Tiek aš, tiek ir sergantis žmogus tai gali paliudyti.

„Vertinkime tai, kad tas, kas čia komentuoja, eina į rinkimus ir yra stipriai oponuojantys. Penktadienį, (rugsėjo 18 dieną, – ELTA), mes sužinojome, kad yra sergantis asmuo savivaldybėje. Tuo atveju Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) iš karto klausia žmogaus, su kuo jis turėjo artimus kontaktus. Nei aš, nei administracijos direktorius, nei pavaduotoja, nei vicemeras nebuvo nurodyti kaip artimą sąlyti su sergančiu asmeniu turėję asmenys. Negavome nė vieno pranešimo, kad mes turime saviizoliuotis. Aš taip pat puikiai žinau sergantį žmogų ir aš pats puikiai žinau, kad su juo nekontaktavau. Tiek aš, tiek ir sergantis žmogus tai gali paliudyti“, – Eltai teigė A. Bautronis.

Anot mero, uždaryti visą savivaldybę bei saviizoliuotis visiems darbuotojams nereikėjo.  

„Tikrai nebuvo tokio reikalavimo, kad reikia uždaryti visą savivaldybę. Izoliuotis reikia tik tiems asmenims, kuriuos nurodė NVSC (...) Mes penktadienį sužinoję apie atvejį, šeštadienį jau išdezinfekavome visas savivaldybes patalpas. Pirmadienį liepiame nė vienam darbuotojui neiti į patalpas, neiti į darbą, kad NVSC galėtų atrinkti kontaktus“, – sakė jis.

Meras Eltai taip pat teigė, kad šiuo metu jaučiasi gerai ir jokių simptomų kol kas nejaučia.

Prezidentūra: reikėjo laikytis visų NVSC rekomendacijų

Prezidento atstovas spaudas Antanas Bubnelis teigia, kad Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui reikėjo laikytis visų sveikatos apsaugos priemonių bei atsižvelgti į visas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas.

„Be abejo, specialistų rekomendacija yra vienareikšmė. Reikia laikytis saugos priemonių ir dėvėti kaukes, atsižvelgti į tai, ką jie sako“,– teigė A. Bubnelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Raseinietis

Raseinietis portretas
Cia visi serga kam sumoka as ir galeciau sirgti jai sumoketu

VYTAS

VYTAS portretas
Prisidirbo p.Bautronis,o vaidina nekalta avineli.Raseiniu krasto zmones galvoja,jei Lietuvos istatymai teisingai neivertins Bautronio veiklos,atvedusios savivaldybe i nepavydetina padeti,tai Dievas ar velnias tirai pasiimsi ji pas save

Sk

Sk portretas
Gal geriau dalinkitės pinigais, o ne covidu.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių