Renkant Lietuvos atstovus į Europos Parlamentą balsavo ir 228 užsieniečiai

  • Teksto dydis:

Sekmadienį šalyje vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) Lietuvos atstovus rinko ne tik lietuviai, bet ir 228 užsieniečiai, antradienį pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pasak VRK, iš viso teisę rinkti europarlamentarus Lietuvoje turėjo 7 tūkst. 60 asmenų. Visiems jiems dar vasario mėnesį komisija išsiuntė priminimus apie šią galimybę. Prašymus įrašyti į rinkėjų sąrašus pateikė 348 rinkėjai, o balsuoti atvyko 228.

Remiantis VRK duomenimis, aktyviausiai balsuoti Lietuvoje teise naudojosi Vokietijos (53), Lenkijos (46), Latvijos (22), Prancūzijos (18), Italijos (17) ir Nyderlandų (11) piliečiai.

2019 m. vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvoje balsavo apie 300 ES valstybių narių piliečių.

ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vyko penktieji EP rinkimai. Šiemet kandidatų sąrašus į EP kėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija.

Visgi šie rinkimai buvo vieni pasyviausių – savo pilietinę valią atėjo išreikšti vos 28,35 proc. rinkėjų.

Renkant europarlamentarus prieš penkerius metus, 2019-aisiais, bendras aktyvumas siekė 53,43 procento. Tiesa, tuomet EP rinkimai vyko kartu su prezidento rinkimų antruoju turu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš  portretas
truputį nesupratau. "Pasak VRK, iš viso teisę rinkti europarlamentarus Lietuvoje turėjo 7 tūkst. 60 asmenų." Tai tiek užsieniečių turi dvigubą, t.y. ir Lietuvos pilietybę ?

Bardakas

Bardakas portretas
Kokie po paraliais dar uzsienieciai? Dar betruko, kad i seima prades rinkti visokie suvaziave papuasai.,.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių