S. Jakeliūnas pasakė, kodėl neremia V. Sinkevičiaus kandidatūros į eurokomisarus

 • Teksto dydis:

Su „valstiečių“ sąrašu išrinktas Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas pareiškė neremsiantis Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius dėl jo paramos verslo elitui.

„V. Sinkevičiaus kandidatūros į Europos Komisijos narius neremsiu, nes jis, mano įsitikinimu, dirbdamas Vyriausybėje labiau atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms“, – feisbuke pirmadienio popietę parašė S. Jakeliūnas.

Pasak europarlamentaro, ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius „neretai politinės karjeros siekia ignoruodamas moralinius principus, o atskirais atvejais – išduodamas konkrečius jaunus žmones, savo kolegas“.

S. Jakeliūnas teigia, kad kandidato į eurokomisarus pozicija dėl gyventojų pajamų mokesčio dideles pajamas gaunantiems žmonėms, viešai reiškiama bankams palanki nuomonė „akivaizdžiai pademonstravo, kad socialinis teisingumas ir gerovės valstybės kūrimas jam rūpi mažiau, nei jo paties populiarumas verslo elito akyse“.

Jis, mano įsitikinimu, dirbdamas Vyriausybėje labiau atstovauja verslui, o ne visiems Lietuvos žmonėms.

Jis taip pat sukritikavo V. Sinkevičiaus poziciją, kai parlamentaras Mykolas Majauskas buvo viešai apkaltintas seksualiniu priekabiavimu.

„Kai viešojoje erdvėje ir Seime vyko diskusijos dėl M. Majausko seksualinio priekabiavimo istorijų ir apkaltos proceso jam inicijavimo, ministras tylėjo. Nors žinojo, kad bent viena brutaliai puolama mergina dirba jo kuruojamoje įstaigoje“, – rašo S. Jakeliūnas.

Jo nuomone, darbą baigiantis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Seimo narys Tomas Tomilinas būtų vertesni kandidatai vykti į Europos Komisiją.

Pats V. Sinkevičius, vertindamas kritiką, sako, kad kiekvienas parlamentaras „laisvas turėti savo nuomonę“.

„Yra mano darbai, jie yra atviri pastaruosius trejus metus, bet kiekvienas yra laisvas turėti savo nuomonę. Tai yra jo nuomonė“, – BNS teigė V. Sinkevičius.

S. Jakeliūną į Europarlamentą delegavo valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o V. Sinkevičius favoritu tapti naujuoju Lietuvos eurokomisaru tapo, kai paramą jam išsakė „valstiečių“ frakcija Seime.

V. Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus jau pritarė Lietuvos Vyriausybė ir prezidentas. Ją dar turės patvirtinti Seimas ir Europos Parlamentas. Naujoji Europos Komisija darbą pradės lapkritį.

S. Jakeliūnas Europos Parlamente priklauso Žaliųjų frakcijai.

V. Sinkevičius naujoje Europos Komisijoje gali tapti vieninteliu žaliųjų nariu, jei europinė Žaliųjų partija pritars, kad politikas būtų laikomas jų atstovu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Laikas ir Lietuvos verslui sukrusti. "Laužydamas dešimtmečius trunkančią įmonių ortodoksiją, JAV verslo „Apskritasis stalas“ paskelbė pareiškimą dėl „korporacijos tikslo“, teigdamas, kad įmonės nebegali paisyti vien akcininkų interesų. Pasak grupės, jie taip pat turi investuoti į savo darbuotojus, saugoti aplinką ir sąžiningai bei etiškai elgtis su savo tiekėjais. Pokyčiai įvyksta didėjančio nerimo metu Amerikos korporacijose, nes didžiosios įmonės susiduria su vis didėjančiu nepasitenkinimu dėl pajamų nelygybės, kenksmingų produktų ir prastų darbo sąlygų." Verslas gyvena ne beorėje erdvėje, o visuomenėje. Todėl kiekvienas verslas priklauso nuo visuomenės geros valios. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Jakėliūną valstiečiai pasodino į šiltą vietą,tai dabar jam nusispiaut ant visų,taip yra ekgtis negarbinga.

šiaip

šiaip portretas
Pačiai Urzulai von Laien didelėje auditorijoje kažkuris pareiškė, jog už ją nebalsuos. Ji atsakė, jog ir neprašanti, apseisianti ir be jo. Maždaug jai jo balso ir netruks. Ramiai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių