Pereiti į pagrindinį turinį

Žemaitaitis pasijuto užgautas: nesilaikoma koalicinės sutarties (papildyta)

„Nemuno aušros“ gretose pastarosiomis dienomis aptarta ir svarstoma galimybė trauktis iš valdančiosios koalicijos. Eltos žiniomis, šią idėją valdančios partijos kolegoms pasiūlė „aušriečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Pasitraukimas iš koalicijos aptartas ir praėjusią savaitę vykusiame „Nemuno aušros“ frakcijos posėdyje.

Žemaitaitis pasijuto užgautas: nesilaikoma koalicinės sutarties (papildyta)
Žemaitaitis pasijuto užgautas: nesilaikoma koalicinės sutarties (papildyta) / P. Peleckio / BNS nuotr.

Kaip skelbta anksčiau, pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas.

„Artimiausiu metu mes iškelsime klausimą – ar gali „Nemuno aušra“ toliau dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, ar negali dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ir kaip koalicijos partneriai yra nusiteikę laikytis koalicinio susitarimo“, – po koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.

Savo ruožtu Seimo pirmininkas S. Skvernelis pirmadienį pakartojo, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas bus teikimas tuomet, kai bus išspręstos „teisinės problemos“.

R. Žemaitaitis pripažįsta, kad „Nemuno aušra“ svarsto trauktis iš valdančiosios daugumos: nesilaikoma koalicinės sutarties

„Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis pripažįsta, kad jo atstovaujamos jėgos Seimo frakcijoje yra svarstoma galimybė trauktis iš valdančiosios koalicijos. Anot politiko, frakcija vieningai balsavo ir nusprendė, kad dauguma nesilaiko koalicinės sutarties.

„Jie (svarstymai trauktis iš koalicijos – ELTA) pakankamai rimti. Duokite 30 dienų pagal koalicinę sutartį ir žinosite mūsų sprendimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

„Visi 20 frakcijos narių pasisakė už tai, kad šiandien koalicijos sutarties yra nesilaikoma“, – frakcijos kolegų nuotaikomis dalijosi jis.

„Kad galvojame (trauktis – ELTA) – tai tikrai taip“, – pridūrė „Nemuno aušros“ lyderis.

Prasidėjo nuo ministrų, kur iš vis buvo protu nesuvokiama, kas čia vyko. Tai viskas susideda iš pakankamai daug komponentų.

Kalbos apie galimą koalicijos griūtį kilo po to, kai R. Žemaitaitis pranešė, jog sieks tapti septintuoju Seimo vicepirmininku.

„Mes aiškiai esame pasakę, kad antras Seimo vicepirmininko postas priklauso „Nemuno aušrai“, priklauso mums, kaip politinei jėgai. Koalicija kaip nuspręs, taip ir bus. Premjeras yra informuotas, kad partija teiks kandidatą. Sprendimas yra teikti mane. O čia yra Seimo pirmininko sprendimas – teiks ar neteiks, viskas priklausys nuo Seimo pirmininko“, – kalbėjo jis.

Visgi, R. Žemaitaitis pažymėjo, jog parlamento vicepirmininko posto klausimas nėra vienintelis, dėl kurio „aušriečiai“ kelia klausimus dėl koalicinės sutarties. Anot jo, prie to prisidėjo ir apsunkintas ministrų skyrimo procesas, mat, priešingai prezidento pozicijai, „Nemuno aušra“ norėjo teikti partinius kandidatus.

„Prasidėjo nuo ministrų, kur iš vis buvo protu nesuvokiama, kas čia vyko. Tai viskas susideda iš pakankamai daug komponentų“, – pažymėjo jis.

„Koalicijos sutarties yra nesilaikoma. Koalicijoje, ką pasirašėme, nėra sutarimo. Ir šiandieną turėtų būti keliamas klausimas, ar toliau koalicija gali sėkmingai veikti“, – kalbėjo Seimo narys.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas galu turėti 7 vicepirmininkus. Trys postai yra deleguoti didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos atstovams – Juozui Olekui, Rasai Budbergytei bei Orintai Leiputei. Taip pat pora – opozicijos atstovėms Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Du vicepirmininko postai deleguoti ir „aušriečiams“, tačiau kol kas į šias pareigas paskirta tik viena Agnė Širinskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
dezinfektorius - III rango Inkvizicija

Lietuva jau beviltiskai panirusi dermokratijos pilname sikane. Dabar beliko laukti kol prades leisti burbulus is sudu gelmes. Del aplinkiniu saugumo i ta Lietuvos sikana BUTINA uzpilti daug chlorkalkiu. Neduok Dieve isplis lietuvisko idiotizmo virusas placiau
1
0
Fui...be pagarbos , pone ....reikėjo trauktis iš karto

pritariu nuomonei ___Labai ramiai pasakyt ekscelencijai - netinka mūsų partijos ministrai? Viso gero. Pasiieškokit geresnių. Iš tų, kurie praeis Pylimo gatvės ausweiskontrolę. Dabar kelti bangas dėl pavaduotojo Nr. 7, kuris nieko nesprendžia - nerimta ir nesolidu. O ir užingridai nepraleis progos šliūkštelt eilinį kibirėlį pamazgų. ,,Va, -sakys - Žemaitaitis dėl kapeikinio priedo prie algos (geresnio kabineto, personalinės mašinos etc.) pagatavas išduot ... parduot ... nu ir t.t.".
1
0
Mano nuomone,

NA , Žemaitaičio , Širinskienės dėka įvyko tai ko labiausiai pageidavo liberalieji , jie liko valstybės valdyme : premjeras jų , seimo pirmininkas jų , ministrai jų .....seimo dauguma jų ....Jie liko ir nieko nekeis . O NA rinkėjai , man jų gaila , nes jie tikrai tikėjo . Norėjau tikėti ir aš, bet prieš rinkimus galvoju :) matau politikų darbus, o ne klausausi pažadų .
2
-1
Visi komentarai (10)

Daugiau naujienų