Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas imasi G. Palucko dvejų metų senumo siūlymo didinti išmokas gimus vaikui

Seimas imasi paskirtojo premjero socialdemokrato Gintauto Palucko siūlymo nustatyti beveik dvigubai didesnes išmokas gimus vaikui nei yra dabar.

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Freepik.com nuotr.

Seimui antradienį pristatytos dar 2022 metų vasarą registruotas Išmokų vaikams įstatymo pataisos.

Už tai, kad jos būtų svarstomos, balsavo 110 Seimo nariai, prieš nebuvo, o du susilaikė. Toliau pataisos bus svarstomos pavasarį, gavus Vyriausybės išvadą.  

„Tokios priemonės labai laukia šeimos“, – sakė demokratų frakcijos narė Rima Baškienė.

G. Paluckas teigė, kad didesnė valstybės parama ženkliai gimstamumo nepadidins, bet spręs finansinės situacijos klausimą.

„Tikslas pirmiausia – kompensuoti padidėjusias visų reikmenų kainas. Nuo 2008 metų šis dydis, turiu galvoje 11 bazinių socialinių išmokų, nebuvo keistas, o infliacija yra didelė, vaikų išlaikymas kainuoja brangiau, todėl sąžininga būtų tą naštą vaikų auginimo gimus vaikui šeimoms palengvinti“, – antradienį Seime žurnalistams teigė paskirtasis premjeras.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas siūlė pataisas priimti kuo greičiau, kad jos įsigaliotų nuo sausio. Socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas teigė, kad pataisos – pirmas žingsnis dėl demografinių problemų sprendimo.

Pataisos numato, kad kiekvienam gimusiam vaikui būtų skiriama 20 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio vienkartinė išmoka vietoj šiuo metu nustatytos 11 dydžių išmokos. Tokiu būdu gimus vaikui tėvai gautų nebe 605 eurus, o 1220 eurų. Tiek pat būtų mokama ir įvaikinus vaiką ar paėmus jį globon.

Šiuo metu BSI siekia 55 eurus, 2025 metais BSI sieks 61 eurą.

Pasak G. Palucko, Seimo komitetai turėtų nustatyti, nuo kada būtų didinamos išmokos.

Jis svarstė, jog tai galėtų būti nuo metų vidurio.

„Be abejo, reikia numatyti lėšas biudžete, per biudžeto tikslinimo procedūrą mes atsižvelgsime į tai“, – sakė paskirtasis premjeras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų