Už tokią rezoliuciją balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo penki, dešimt susilaikė.
„Lietuvos Seimas apgailestauja, kad Sakartavelo vyriausybės veiksmai nėra suderinami su Sakartvelo visuomenės siekiais, šalies deklaruojamais integracijos į ES ir NATO tikslais ir gali turėti sunkių ilgalaikių padarinių šalies geopolitinei krypčiai ir demokratijai, bei reiškia paramą Sakartvelo žmonėms, ginantiems teisę laisvai reikšti savo pilietinę poziciją ir savo šalies europinę ateitį“, – teigiama rezoliucijoje.
Anot jos, Sakartvelo parlamento priimtas įstatymas „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“ yra skirtas riboti nevyriausybinių organizacijų ir pilietinės visuomenės veiklą, iš esmės jis yra Rusijos įstatymo „Dėl užsienio agentų“ atitikmuo ir yra nesuderinamas su europinėmis vertybėmis bei demokratijos principais.
Lietuvos parlamentarai paragino kolegas Sakartvele atšaukti priimtą įstatymą „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“, užtikrinti žodžio ir susirinkimų laisvę, puoselėti šalies pilietinę visuomenę.
Seimo nariai griežtai pasmerkė smurto naudojimą prieš taikius protestuotojus, žurnalistus, „organizuotą šmeižto, bauginimo ir tiesioginio fizinio smurto prieš pilietinės visuomenės atstovus kampaniją“.
Rezoliucijoje pažymima, kad veiksmai, kuriais siekiama slopinti taikius susirinkimus ir žodžio laisvę, yra nepriimtini, ypač ES šalyje kandidatėje.
Seimo teigimu, atsakomybę už susidariusią situaciją turi prisiimti Sakartvelo valdantieji.
Rezoliucijoje ES institucijos raginamos svarstyti atsakomųjų priemonių taikymą, jeigu Sakartvelo valdžia atmes prezidentės Salomės Zurabišvili veto, imsis įgyvendinti šį įstatymą, nenutrauks pilietinės visuomenės persekiojimo.
Sakartvelo parlamentas, nepaisydamas masinių protestų, praėjusią savaitę priėmė vadinamąjį užsienio agentų įstatymą – panašų įstatymą turinti Maskva jį naudoja slopinti kritikus ir užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą. Į Tbilisį nuvykę Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Islandijos užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad šio įstatymo priėmimas sustabdys Sakartvelio eurointetgracijos procesą. Briuselis savo ruožtu pareiškė, kad šis įstatymas yra nesuderinamas su Sakartvelo siekiu tapti ES nariu. Sakartvelo prezidentė S. Zurabišvili įstatymą vetavo.
Naujausi komentarai