Pereiti į pagrindinį turinį

Interpeliacija ministrui J. Olekui – opozicijos viešųjų ryšių akcija?

Kam rengta interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jei iš anksto buvo aišku, kad ji Seime žlugs?

Interpeliacija ministrui J. Olekui – opozicijos viešųjų ryšių akcija?
Interpeliacija ministrui J. Olekui – opozicijos viešųjų ryšių akcija? / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Kam rengta interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jei iš anksto buvo aišku, kad ji Seime žlugs? Po audringos kalbos Seimo opozicijos atstovas, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, inicijavęs interpeliaciją, prisipažino, jog ja ir „nebuvo siekiama ministro galvos“. Juokaudamas jis dar aiškino, esą „visa tai skirta tik žiniasklaidai“.

„An 2“ istorija perdėm politizuojama?

Juokas juokais, tačiau daugelis net opozicijoje esančių parlamentarų pastebėjo, kad gegužės 16 d. virš Baltijos jūros sudužusio „An-2“ lėktuvo istorija, drebinanti politinį gyvenimą jau daugiau nei mėnesį, užgožia kur kas didesnes šalies gyvenimo problemas ir yra perdėm politizuojama.

Tokius vertinimus patvirtino ir diskusija Seime, kai po J. Oleko atsakymų į interpeliacijos iniciatorių suformuluotus klausimus jį pliekė tik opozicija, o valdančioji dauguma arba tylėjo, arba gynė.

Darbo partijos frakcijos vadovas Kęstutis Daukšys dar prieš diskusiją sakė, jog frakcijoje buvo sutarta, kad niekas joje n„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos pirmininkas Petras Gražulis kaltino opoziciją pigiu politikavimu ir net perdavė ministrui J. Olekui dingusiu be žinios laikomo lakūno Alvydo Selmistraičio žmonos Virginijos Selmistraitienės padėkos žodžius už jautrumą ir parodytą dėmesį.

Paklaustas, kam gaišti laiką rengiant interpeliaciją, jei iš anksto akivaizdžiai aišku, jog ji Seime nebus palaikyta, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma teigė, jog, rengiant interpeliaciją J. Olekui, nebuvo vadovaujamasi nuostata, kad ji nepavyks.

„Siekėme atkreipti dėmesį į esamas problemas panašių tragedijų atveju, kokia ištiko lėktuvą „An-2“, ir į ministro elgesį, kad jis kaip strutis nėrė į komandiruotę Briuselyje, užuot ėmęsis padėti tinkamai organizuoti lėktuvo gelbėjimo operaciją. Manau, kad bet kuri interpeliacija tokio rango pareigūnui, kaip ministras, yra gera proga išryškinti tam tikras problemas ir imtis jas spręsti“, – sakė J. Razma.

Komisija stojo ministro pusėn

Seimo redakcinė komisija dėl interpeliacijos krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui pasiūlė pritarti ministro atsakymams.

Toks sprendimas priimtas aštuoniems Seimo nariams balsavus už ir keturiems prieš, BNS informavo komisijos narys konservatorius Arvydas Anušauskas.

Pagal Seimo statutą, nutarimo projektas, kuriame turi būti pareikštas parlamento pritarimas arba nepritarimas atsakymui, Seimui pateikiamas ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną.

Balsavimo procedūra dėl ministro atsakymų buvo pradėta dar ketvirtadienį, tačiau opozicinių konservatorių reikalavimu klausime padaryta pertrauka iki antradienio.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas ketvirtadienį atsakydamas į opozicinių liberalų inicijuotą interpeliaciją nesutiko padaręs klaidų per lėktuvo „An-2“ paieškos ir įgulos gelbėjimo operaciją ir sakė neketinantis atsistatydinti.

Atsakymuose ministras pažymėjo, kad nuo 2009 metų, kai Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras tapo atsakingas už žmonių paiešką ir gelbėjimą, per metus vidutiniškai atliekamos 27 tokio tipo operacijos, ir ne visos baigiasi sėkmingai, iš viso 2009–2014 metais jūra negrąžino 23 asmenų, 2011 metais dingusiais pripažinti šeši, o 2009 metais – septyni asmenys.

Taip pat ministras sakė, kad galimoje lėktuvo dingimo vietoje jau pirmosiomis valandomis paiešką vykdė keturi Švedijos orlaiviai, vienas Lietuvos kariuomenės paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis ir du Karinių jūrų pajėgų laivai, o tai yra „gerokai didesni pajėgumai“ nei tokiais atvejais reikalauja teisės aktai, ir operacija vykdyta ilgiau, nei siūloma tokiomis aplinkybėmis.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs lėktuvas „An-2“ su dviem patyrusiais lietuviais pilotais virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne. Orlaivį iškėlus aptiktas vieno piloto kūnas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų