Seimas sprendžia, ar sumažinti Lietuvos banko vadovo algą

Seimas pradeda svarstymus, ar mažinti centrinio banko valdybos pirmininko atlyginimą.

Parlamentarai taip pat spręs, ar sugriežtinti Lietuvos banko (LB) reprezentacijai skiriamų lėšų naudojimą – jas viešinti ir teikti ataskaitas apie lėšų panaudojimą. Dabar joms skiriama 15 proc. LB vadovo darbo užmokesčio.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Lietuvos banko įstatymo pataisas dėl LB vadovo atlyginimo mažinimo, kurias pateikė 10 įvairioms parlamentinėms frakcijoms priklausančių parlamentarų.

Už tai balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė taip pat 14. Toliau pataisas Seimas svarstys birželio 11-ąją.

Penktadaliu sumažinti LB vadovo atlyginimą  praėjusią savaitę pirmas pasiūlė liberalas Kęstutis Glaveckas.

„Solidarumas iš aukščiausių valstybės tarnautojų yra galimas ir būtinas“, – teigė jis ketvirtadienį Seimui pristatydamas pataisą.

Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto nariui Mykolui Majauskui priekaištaujant, kad pataisų iniciatoriai siūlo taupyti ne mažindami savo atlyginimus, K. Glaveckas atšovė, kad premjero ir kitų aukščiausių pareigūnų algos kur kas mažesnės nei LB pirmininko.

„Seimo nario (atlyginimas – BNS) net keturis kartus mažesnis negu bet kurio LB valdybos nario“, –  teigė jis. 

Tuo tarpu konservatorius Arvydas Anušauskas pareiškė, kad Seimas, kalbėdamas apie pareigūnų atlyginimus, turėtų spręsti dėl visų didelius atlyginimus gaunančių biudžetininkų.

„Svarstyti apie tai, bet ne vieno pareigūno kailiu duoti tai pajusti, reikia. Kalbėti apie tai galima ir būtina, tačiau pabrėžiu, tai turi būti sisteminis požiūris kalbant apie visus nuo politikų iki pareigūnų, neišskiriant vieno. Šiuo atveju aš tiktai pritariu krypčiai, bet ne pačiam vieno žmogaus, vieno pareigūno išskyrimui“, – teigė jis.

Premjeras Saulius Skvernelis yra pareiškęs, kad jei gautų tokį atlyginimą, kaip LB valdybos pirmininko, sutiktų jį susimažinti bent trečdaliu. „Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, tai, jog Vito Vasiliausko bei kitų centrinio banko vadovų atlyginimai yra didesni nei valstybės vadovų, yra „nenormali situacija“.  

V, Vasiliauskas sutiko, kad politikai gali keisti jo algą nustatantį įstatymą, tačiau perspėjo, kad jo sutartis remiasi dabartiniu reglamentavimu, be to, norint keisti jo algą, reikėtų Europos Centrinio Banko pritarimo.  

LB skelbia, kad vidutinė valdybos nario alga kovo pabaigoje buvo 10 994 eurai iki mokesčių.  

Lietuvos banko įstatyme nustatytas LB valdybos pirmininko atlyginimas priklauso nuo komercinių bankų ir kitų finansų įstaigų darbuotojų vidutinio darbo užmokesčio.NAUJAUSI KOMENTARAI

jeigu

jeigu portretas
kitu eurosaliu banku klerkai iteisinti vagys gauna is briuselio daugiau tai tegul tas briuselis ir moka ne is musu kisenes o beto sis ;pydbebras/ gyvena kitoje dimensijoje kuri nezinia kur randasi nes Lietuvoje tokio rajono nera tai tegul varo ten su visa savo mafhebra su visom marionetem soroso statytinem o i ju vieta atsiras garbingu zmoniu is musu /dimensijos?...

paprasta

paprasta portretas
Jam is vis jokia alga nepriklauso, nes Lietuva savo banko neturi.

tik taip

tik taip portretas
atsargiai tai tetos draugelis o teta uz kritika gailescio neturi
VISI KOMENTARAI 60
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių