Seime – sodininkų bendrijų susirinkimų tvarkos pakeitimai

Seimas priėmė svarstyti pataisas, kuriomis siūloma supaprastinti sodininkų bendrijų susirinkimų šaukimo tvarką – siūloma pakoreguoti vietų, kur būtų galima skelbti apie susirinkimą, sąrašą.

Ekonomikos komiteto pirmininkas konservatoriaus Kazio Starkevičiaus parengta Sodininkų bendrijų įstatymo pataisa siūloma nuo kitų metų sausio leisti bendrijos vadovybei narius informuoti jos interneto svetainėje arba spaudoje, taip pat elektroninių ryšių priemonėmis bei skelbimų lentose arba kitose gerai matomose vietose bendrijos teritorijoje.

Taip pat siūloma atsisakyti pranešimų kiekvienam bendrijos nariui raštu arba pasirašytinai, nes jie per brangūs: vienu atveju kainuoja registruotų laiškų siuntimas, kitu – sodininkų paieška.

Už pataisų svarstymą šią savaitę balsavo 97 Seimo nariai. Po pakeitimų svarstymo Aplinkos apsaugos komitete gruodžio 19-ąją jų imsis Seimas.

K. Starkevičiaus teigimu, Seimui priėmus pataisas, žmonėms būtų patogiau gauti informaciją, todėl daugiau sodininkų susirinks – dabar reikia, kad kiekvienas bendrijos narys būtų informuotas asmeniškai, bet vadovai nežino žmonių kontaktų: gyvenamosios vietos, telefono numerio, elektroninio pašto.

„O tai yra labai sunku padaryti, nes vyresnio amžiaus žmonės neturi savo elektroninių paštų, jaunesni, kad ir turi, bet dalis yra užsienyje“, – pristatydamas pataisas Seime teigė K. Starkevičius.

Dabar apie susirinkimą bendrijos nariams pranešama keliais būdais: raštu arba pasirašytinai, elektroninių ryšių priemonėmis, taip pat skelbimų lentose arba bendrijų interneto svetainėse.

Sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Juozas Ravinis BNS yra sakęs, kad dabar į susirinkimus paprastai ateina apie 20 proc. narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Vaiteliai. Kuo dėtas Starkevičius, jei jūsų pirmininkas- sukčius. Revizijos komisiją- renkamės patys. Auditą, jei reikia - samdotės patys, jei turit tam pinigų. Patys tvarkykitės, nekaltindami kitų ! Jei, sodininkai, tam jūsų ponui pasirašo- tai kas kaltas??? O kad palengvins susirinkimų paskelbimą - labai gerai.

Vaiteliai

Vaiteliai portretas
mes negalėjome nieko pagal įstatymus padaryt - banditas su savo gauja ne tik apiplėšinęėja bendriją, pardavinėja tokiem pat kap anas sklypus, bet artėjant visuot.susirinkimui, apeina sodininkų bendrijos narius (galimai su savo torpedom ) rinkdamas balsavimus raštu iš kiekvieno asmeniškai. Pasiėmęs bendrijos pinigus (kelis šimtus tūkstančių Eu. už el. tinklų atidavimą Gargždams laimėjo teismus ir išlošė bylas prieš sodų bendrijos narius nesutikusius su jo išrinkimu į pirmininkus, reikalavusius skaidraus finansų panaudojimo, giminės iš buchalterio pareigu pašalinimo, ir pirmininko algos pakėlimo iki 2 000 ,,į rankas"..STARKEVIČIAU, JA BIJO MAT, SIŪLYK GRIEŽTO AUDITO ĮVEDIMĄ, KONKREČIĄ TEISĖSAUGOS PRIEŽIŪRĄ, O NE LENGVINK VA TOKIŲ BANDITŲ SIAUTĖJIMO GALIMYBES!!! /Tfu bl, kap tik konservas tep ir lerva/

Jadzė

Jadzė portretas
Kada susirinkimas?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių