Seimo pirmininkė: pasitikėjimas koalicijoje – sušlubavęs, bet reikia tęsti darbus

Pasitikėjimas partneriais valdančiojoje koalicijoje yra sušlubavęs, bet jai reikia tęsti darbus, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Matosi gana  akivaizdžiai, kad šiek tiek pasitikėjimas yra sušlubavęs, ir replikomis esame apsikeitę koalicijoje, bet šiame etape svarbu, kad Seimas pasisakė dėl pirmalaikių rinkimų, atmetė šią idėją kaip netinkamą sprendimo būdą, ir kitas etapas, mano manymu, yra visgi tęsti darbus šioje koalicijoje“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė skeptiškai vertino konservatorių svarstomą variantą atsistatydinti Vyriausybei, nes iki kitų rinkimų liko nedaug laiko, o geopolitinė ir šalies vidaus situacija yra sudėtinga.

Matosi gana  akivaizdžiai, kad šiek tiek pasitikėjimas yra sušlubavęs, ir replikomis esame apsikeitę koalicijoje.

„Turint galvoje, kiek laiko beliko, koks yra geopolitinis kontekstas, kokie iššūkiai Lietuvoje, (reikėtų – BNS) neperkrauti, neįsisukti į naują sudėtingą politinių derinimų procesą, o padaryti darbus, kuriuos buvome išrinkti padaryti“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Pasak jos, šiuo metu svarbu, kad dėl politinės ateities apsispręstų didžioji koalicijos partnerė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

„Dabar svarbiausia, kad TS-LKD prezidiumas įvyktų kuo greičiau, ir tą sakėme ir koalicijos partneriams, kad tikrai laukiame artimiausiomis dienomis jų apsisprendimo ir vėliau bus vienokie ar kitokie sprendimai dėl darbo koalicijoje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

TS-LKD pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šiuo metu išvykęs į užsienio komandiruotę.

Šios partijos narė premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė žinanti koalicijos partnerių poziciją, jog reikia dirbti toliau, o koalicijos sutartis yra galiojanti.

„Mes turėjome progą aptarti šitą situaciją. Koalicijos partnerių išsakyta nuomonė yra tokia, kad koalicija gali dirbti toliau“, – teigė ji.

Paklausta, ar po nepavykusios iniciatyvos dėl pirmalaikių rinkimų, nesusilpnėjo TS-LKD pozicija koalicijoje, Vyriausybės vadovė tvirtino, jog būti didžiausia frakcija koalicijoje visada nėra paprasta.

„Pati koalicija savo balsais nėra labai didelė, vos keli balsai virš Seimo pusės, nėra lengva būti didžiausia frakcija koalicijoje. Tąja prasme nesakau, kad yra kokia nors ypatinga situacija, visą laiką sakau, kad reikia ieškoti sprendimų koalicijoje tokių, kad partneriai jaustųsi išgirsti, suprasti ir kad jie jaustųsi partneriai toje koalicijoje“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, klausimai, dėl kurių nuomonės skiriasi, pavyzdžiui, dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto ar dėl mažo kiekio kanapių dekriminalizavimo, ir toliau turėtų būti sprendžiami laikantis koalicijos sutarties.

„(...) jeigu koalicijos sutartis galioja, vadinasi, mes dirbame tais pačiais principais, kurie sutartyje apibrėžti“ – tvirtino premjerė.

Seimas antradienį atmetė valdančiųjų konservatorių siūlymą skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, kurį TS-LKD argumentavo būtinybe perkrauti politinę sistemą.

Premjerė Ingrida Šimonytė buvo sakiusi, kad įvykus tokiam scenarijui ji trauksis iš pareigų. Vis dėlto po balsavimo I. Šimonytė pripažino, kad taip kalbėdama leido sau šiek tiek per daug ir sprendimą priims konservatorių prezidiumas.NAUJAUSI KOMENTARAI

KGBIstinė

KGBIstinė portretas
išpera Чмиль Виктория Викторовна , KGBIsto Чмиль Виктора ивановича dukra ŽINO, jog NIEKAS jos į Seimą NEBERINKS. Dėl to ir siūlo tęszti darbą.

Mantas

Mantas portretas
Kada mūsų žmonės supras, kad konservai skaito, kad nereikia daryti jokių darbų, reikia daryti Show žiniasklaidoje ir tada rinkėjai balsuos už tave. Visą jų veikla ir yra show iš nieko. Už konservus gali balsuoti, tik tokio show paveikti "zombiai"...........

Anonimas

Anonimas portretas
Darbininke atsirado. Tik tegul nepersidirba Simonyte
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių