„Jei po kiekvienos tarpinės nesėkmės mes imtume daužyti duris ir palikti bendraminčių būrį, tai tikrai nieko politikoje nepadarytume. O kalbos apie problemas, man atrodo, yra šiek tiek tuščia tema, ji dažniausiai kyla be didelio pagrindo“, – LRT radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Parlamento vadovė teigia ir Seimo rudens sesijoje ketinanti imtis lyderystės bei savo vardu pateikti pakoreguotą Partnerystės įstatymo projektą.
„Toks sprendimas turėtų būti priimtas koalicijoje, bet taip, aš ketinčiau tai daryti“, – patvirtino V. Čmilytė-Nielsen.
„Manau, kad yra labai svarbi politikų lyderystė ir nebijojimas kalbėti temomis, kurios nėra vienareikšmės ar kurios nėra vienareikšmiškai sutinkamos. Nes kalbėti tik apie tai, dėl ko konsensusas jau yra visuomenėje, yra saugu, bet tai niekaip neužtikrina pažangos“, – taip pat akcentavo politikė.
Jei po kiekvienos tarpinės nesėkmės mes imtume daužyti duris ir palikti bendraminčių būrį, tai tikrai nieko politikoje nepadarytume.
V . Čmilytė-Nielsen taip pat teigia nesureikšminanti fakto, kad jos vadovaujamo Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariai balsavo prieš Partnerystės įstatymo projektą, o vienas susilaikė. Jos teigimu, natūralu, kad kai kurie frakcijos nariai kai kuriais atskiraisiais klausimais turi savo atskirąją nuomonę.
„Aš manyčiau, kad nebūtų teisinga apkaltinti tik liberalus dėl nepritarimo po pateikimo. (...) Man, žinoma, apmaudu, kad frakcijos kai kurie nariai nepritarė, tačiau tai nebuvo naujiena. Apie tai esame ne kartą kalbėję, ne kartą diskutavę ir žinau, jog ir tarp liberalų pasitaiko politikų, kurie vienu ar kitu klausimu turi labai konservatyvias nuostatas. Tokia yra realybė“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.
„Tai ne tas atvejis, kai reikia pyktis, tai tas atvejis, kai reikia kalbėtis ir galvoti, kaip ateityje mes galėtume užtikrinti pakankamą palaikymą konkrečiai šiam įstatymui“, – taip pat akcentavo ji.
ELTA primena, kad Seime jau pateikimo stadijoje buvo atmestas ir grąžintas tobulinti daugybę emocijų visuomenėje keliantis lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektas. Iniciatyvą palaikė 63 parlamentarai, 58 balsavo prieš ir 7 susilaikė.
Naujausi komentarai