Spjovė į R. Žemaitaičio nuomonę: naujos partijos lyderiu siūlo A. Juozaitį

Penktadienį Seime susitikę frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius, filosofas Arvydas Juozaitis, parlamentaras Juozas Imbrasas ir buvęs Seimo narys, vienas iš A. Juozaičio judėjimo „Lietuva yra čia“ steigėjų Saulius Lapėnas patvirtino, kad naujai kuriamos bendros partijos lyderiu siūlo kelti A. Juozaičio kandidatūrą.

Tai, pasak politikų, yra nutarta po susitikimų su „Tvarkos ir teisingumo“ skyrių kolegomis.

V. Kamblevičiaus teigimu, į susitikimą su A. Juozaičiu, siekiant aptarti bendradarbiavimo galimybes, dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis vykti atsisakė.

„Aš gavau visų (bendrapartiečių. – ELTA) vienbalsiai pritarimą, kad reikia vesti derybas su Juozaičiu, jei jis sutiks tai padaryti“, – penktadienį Seime vykusioje Seimo konferencijoje sakė V. Kamblevičius.

Seimo narys atskleidė, kad kartu su A. Juozaičiu jau buvo aplankyta 20 partijos skyrių.

„Šitie dalykai spręsis gruodžio mėnesį, kai bus mūsų naujai kuriamos partijos suvažiavimas. (...) Aš tikiu 100 proc., kad A. Juozaitis bus mūsų naujos partijos lyderis“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Pats A. Juozaitis teigė, kad jo buriamo judėjimo „Lietuva yra čia“ programa yra virtusi keturių bokštų sistema: kalbos gyvinimo siekis, šeimos, švietimo ir teisingumo sričių puoselėjimas.

„Tai nebuvo kaprizas, kaip daugelis bandė įsivaizduoti. (...) Įdirbis yra milžiniškas. Tai yra idėjų pristatymas, jų gynimas ir tos idėjos turi labai stiprią paramą“, – teigė A. Juozaitis, pridūręs, kad „patyčios nėra mūsų partijos sudėtinė dalis“.

Filosofo teigimu, naujai susikūrusi frakcija „Lietuvos gerovei“ jam pasirodė įdomi, su panašiomis programos nuostatomis, dėl to, tvirtina A. Juozaitis, buvo nuspręsta bendradarbiauti dėl naujai kuriamos partijos.

„Kai atėjo siūlymas susitikti, mes (kuriama partija „Lietuva yra čia“. – ELTA) jau turėjome susikūrę bazę. (...) Nebuvo kvietimas ateiti ir vadovauti, čia turi nuspręsti suvažiavimas. (...) Per tą laiką, iki gruodžio vidurio, viskas atsiskleis ir paaiškės, ar verta už mane balsuoti, ar kitą kandidatą“, – sakė A. Juozaitis.

Aš jaučiu čia Žemaitaičio klastą. (...) Gal čia Napoleono sindromas, bet Remigijus nori būti visur pirmas.

„Mes dabar „Tvarką ir teisingumą“ traktuojam kaip savo bendražygius“, – pridūrė filosofas.

Jis kalbėjo, kad naujas politinis darinys dar nenusprendęs, koks tiksliai pavadinimas bus pasirinktas: darbiniai variantai, pasak jo, yra „Lietuva yra čia“ bei „Lietuvos gerovei“, tačiau tai, A. Juozaičio teigimu, nuspręs suvažiavimas.

Tuo tarpu S. Lapėnas išskyrė naujojo politinio darinio vienas svarbiausių nuostatų.

„Lietuva yra čia“ turi kertinius punktus, dėl kurių mes nelinkę trauktis“, – kalbėjo S. Lapėnas.

Pagrindinius tikslus jis įvardijo: siekis išsaugoti miškų, vandenų, žemės ir jos gelmių ekosistemą, valstybės skolos mažinimas, tautinės valstybės nuostatų, tarp kurių ir imigracijos mažinimas, puoselėjimas, taip pat siekis neviršyti 2 proc. šalies gynybai, pigios darbo jėgos iš kitų šalių stabdymas, investicinio banko steigimas, PVM tarifų mažinimas būtiniausioms prekėms, administracinės naštos mažinimas Lietuvos piliečiams ir kiti.

Parlamentaras J. Imbrasas pridūrė, kad, vadovaudamasis buvusio „tvarkiečių“ lyderio Rolando Pakso nusistatymu vykdyti pažadus, sieks to paties. Vis dėlto V. Kamblevičius patvirtino, kad R. Paksas naujos partijos veikloje nedalyvaus.

Į klausimą, kodėl nepaisoma R. Žemaitaičio prieštaravimo A. Juozaičio lyderystei, V. Kamblevičius atsakė įžvelgiąs kolegos klastą. Jo teigimu, valdybos posėdyje rugsėjį buvo vieningai pritarta šiai idėjai.

„Visi pritarė, ir pats Žemaitaitis pritarė, kad reikia bendradarbiauti su Juozaičiu. (...) Aš jaučiu čia Žemaitaičio klastą. (...) Gal čia Napoleono sindromas, bet Remigijus nori būti visur pirmas“, – įžvalgomis dalijosi V. Kamblevičius.

ELTA primena, kad rugsėjo pabaigoje „Tvarkos ir teisingumo“ partijos valdyba po aštrių diskusijų ir posėdžiavimo nusprendė, jog bus kuriama nauja partija, kurios pagrindu Seime veiks ir frakcija.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

cirkas ........

cirkas ........ portretas
........... iškėles rankas į viršų klounas ieško virvės

Kostia

Kostia portretas
Na, Juozaitis ir nusivažiavo... Jau su bebrais susidėjo...

NUOTRAUKA

NUOTRAUKA portretas
ACH kokie bebrai persenę... :/
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių