Pereiti į pagrindinį turinį

Ukrainos ambasadorius – apie tai, ko tikimasi iš naujos Lietuvos valdžios

2024-11-12 16:46

Ukraina tikisi, kad naujoji Lietuvos valdžia nepakeis šalies pozicijos Ukrainos atžvilgiu ir Kyjivas užmegs glaudų bendradarbiavimą su būsimąja Vyriausybe, sako ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Petro Bešta
Petro Bešta / P. Peleckio / BNS nuotr.

„Kursime partnerystę su naująja koalicija ir nauju Seimu. Tikimės, kad parama Ukrainai nesumažės ir visose svarbiose srityse pavyks sukurti labai praktišką bendradarbiavimą“, – BNS antradienį sakė P. Bešta.

„Tikimės, kad tai (pokyčiai valdžioje – BNS) nepakeis Lietuvos pozicijos“, – teigė jis.

Anot ambasadoriaus, Kyjivas laukia, kol baigsis Ministrų kabineto formavimas.

„Tuomet mes dirbsime su kiekvienu ministru ir ministerija, kurie susiję su pergalės plano ir taikos formulės įgyvendinimu“, – kalbėjo diplomatas.

Jis teigė, kad su naująja valdžia tikimasi tęsti bendradarbiavimą gynybos, energetikos, transatlantinės integracijos srityse.

„Tai reiškia, kad reikia sukurti stiprų rytinį NATO flangą, kuris apgins Lietuvą ir visą Europą nuo Rusijos ir atgrasys nuo jos agresijos ateityje. Tai yra pagrindiniai dalykai, dėl kurių tikimės plėtoti bendradarbiavimą su naująja Lietuvos vyriausybe ir Seimu“, – teigė ambasadorius.

„Kovoti su Rusija, paversti Ukrainą ir mūsų partnerius stipresniais ir užkirsti kelią tam, kad Europa patirtų tokią tragediją, kokią šiandien išgyvena Ukraina – tai yra mūsų užsienio politikos akcentas“, – sakė jis.

Anot Kylio pasaulio ekonomikos instituto, Lietuva yra viena iš dosniausių Ukrainos rėmėjų.

Šalis Ukrainai nuo Rusijos invazijos pradžios skyrė paramos už daugiau nei 1,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir pagal šį rodiklį užima trečią vietą pasaulyje.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pirmadienį pasirašė sutartį dėl valdančiosios koalicijos sudarymo būsimajame Seime ir Vyriausybėje.

Koalicijos partneriai sutartyje įsipareigojo visokeriopai remti Ukrainą siekiant jos pergalės ir atstatant šalį.

Įvairių šalių politikai savaitgalį pasmerkė sprendimą į koaliciją pakviesti „aušriečius“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus, o Konstitucinis Teismas dėl viešų jo pasisakymų apie žydus ir Izraelį politiką yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją.

Daugiau naujienų