V. Adamkus sako gavęs vieną svarbiausių apdovanojimų savo gyvenime

Seime antradienį atsiimdamas parlamento įsteigtą apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sakė laikąs tai vienu svarbiausių apdovanojimų savo gyvenime.

„Dėkoju už garbingą apdovanojimą, kurį laikau vienu iš svarbiausių savo gyvenime“, – teigė jis.

V. Adamkus tvirtino esąs dėl to giliai sujaudintas.

„Šis įvertinimas skiriamas už parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjų puoselėjimą. Jeigu mano darbai šiandienos piliečių akyse buvo būtent tokie, vadinasi, esame bendraminčiai“, – kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas.

LNK reportažas:

Jis tvirtino visą sąmoningą gyvenimą, pradedant paauglio dalyvavimu antinacinėje rezistencijoje ir baigiant šiandieniniais susitikimais su Lietuvos ir pasaulio žmonėmis, stengęsis dirbti savo valstybei.

Dėkoju už garbingą apdovanojimą, kurį laikau vienu iš svarbiausių savo gyvenime.

„Visą gyvenimą visomis galimybėmis siekiau, kad Lietuva būtų laisva, demokratiška ir europietiška. Manau, kad panašūs rūpesčiai lydėjo ir Steigiamojo Seimo pirmininko Aleksandro Stulginskio darbus“, – teigė V. Adamkus.

Anot jo, būtent A. Stulginskio vadovaujamas Steigiamasis Seimas turėjo dirbti, kad Vasario 16-osios žodis – paskelbta nepriklausomybė – taptų kūnu.

„Praėjo daugiau nei šimtas metų, tačiau ši parlamentarizmo tradicija nenuvertėjo. Net atvirkščiai, kaip rodo šiandieniniai, įvykiai, laisvė, demokratija, tikrasis parlamentarizmas išlieka tikrąja orios visuomenės gyvenimo širdimi“, – sakė V. Adamkus.

„Aleksandro Stulginskio žvaigždės šviesoje nuoširdžiai linkiu, kad Lietuva tokia ir išliktų visais laikais, visose istorinėse situacijose, tokia, kokia yra šiandien, prisidėdama prie laisvės ir tiesos gynimo, kokia ji ir šiandien ukrainiečiams ir visiems pasaulio žmonėms sakydama „Už jūsų ir mūsų laisvę“, – tvirtino jis.

Lietuvos Seimo sprendimu jo įsteigtas apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio – žvaigždė – V. Adamkui skirtas už jo indėlį į derybas dėl stojimo į svarbiausias Vakarų pasaulio bendrijos institucijas – NATO ir Europos Sąjungą.

V. Adamkus Lietuvos prezidento pareigas ėjo 2004–2009, 1998–2003 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Brežnevas

Brežnevas portretas
Kaip Brežnevas.

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių karo kurstymas, propoganda. Ernmar redakcija, 1. Šiandiena, pradedamas teismo procesas dėl Kauno nusikalstomos gaujos, narių, Kauno apylinkės teismo priverstiniam gydymui įsakymui išduoti. 11:0:44:44, 17.05.2022. Lietuvos Respublikos Kauno vpk, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys. Gintautas Žaliagiris. Aloyzas Venckus. Valdas Adamkus, Andrius Kubilius. Danguolė Šermukšnienė. Všį Ernmar Respublika. 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106. Direktorius, Ernestas Marcinkevičius.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių