V. Aleknaitė-Abramikienė: jei Rusija dalyvaus ESBO sesijoje, Lietuva ją boikotuos

Jeigu Austrija įsileis Rusijos parlamentarus į Vienoje vyksiančią Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) parlamentinės asamblėjos sesiją, Lietuvos delegacija joje nedalyvaus, sako jai vadovaujanti konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

„Mes laukiame Austrijos vyriausybės sprendimo. (...) Jeigu vis dėlto jie neatsižvelgs, tai mūsų delegacija turbūt nematys galimybių vykti tenai, sėdėti vienoje salėje su žmonėmis, kurie turėtų sėdėti specialiajame karo tribunole, baudžiamajame tribunole, kadangi tie žmonės tiesiogiai atsakingi už karo inicijavimą, už jo ideologiją“, – žurnalistams Seime penktadienį sakė parlamentarė.

„Mes nematome tokių galimybių ir tada Lietuva negalės važiuoti“, – sakė ji.

Tai, pasak parlamentarės, yra bendra visų trijų Lietuvos delegatų nuomonė.

Asamblėjos sesija rengiama vasario 23-24 dienomis, kai bus minimos Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo metinės.

Austrijos užsienio reikalų ministerija agentūrai AFP teigė, jog šalį „tarptautinė teisė įpareigoja suteikti galimybę atvykti visų ESBO valstybių narių delegatams“.

„Tai nėra Austrijos kvietimas, bet oficialus ESBO parlamentinės sesijos susitikimas... ES sankcijos suteikia išimtį draudimui atvykti būtent tokiais atvejais“, – teigė ministerijos atstovė.

V. Aleknaitės-Abramikienės teigimu, Austrija teisi sakydama, jog į sesiją Rusijos delegaciją kviečia ne ji, bet asamblėjos sekretoriatas, tačiau valstybė „turi teisę ir netgi pareigą šiuo atveju“ neišduoti Rusijos delegatams vizų. Ji pabrėžė, kad delegacijos nariai yra minimi Europos Sąjungos sankcijų sąraše.

Ji pabrėžė, kad tokios pozicijos anksčiau laikėsi Lenkija ir Jungtinė Karalystė, taip planuoja pasielgti ir Kanada.

Pasinaudotų skleisti neapykantai

Pasak V. Aleknaitės-Abramikienės, Lietuva su Lenkija inicijavo kreipimąsi į Austriją, laišką, jos duomenimis, pasirašė 81 parlamentaras iš 20 valstybių.

Austrijos atstovė AFP patvirtino, jog šalis gavo minėtą parlamentarų laišką.

Jeigu vis dėlto jie neatsižvelgs, tai mūsų delegacija turbūt nematys galimybių vykti tenai, sėdėti vienoje salėje su žmonėmis, kurie turėtų sėdėti specialiajame karo tribunole.

Jame teigiama, jog Rusijos delegacijos dalyvavimas sesijoje „ne tik nesiųstų teigiamos žinios tarptautinei bendruomenei, tačiau net galėtų būti palaikytas provokacija“.

Parlamentų atstovai teigia neabejojantys, jog Rusijos delegatai pasinaudotų asamblėjos sesija kaip „forumu sieti dezinformaciją, melagienas ir neapykantos kalbą“. Taip, pasak parlamentarų, sesija taptų priemone Rusijos propagandai skleisti.

Laiške primenama, kad Rusijos parlamentas yra integrali galios sistemos dalis ir aktyviai prisideda prie veiksmų, kuriais Rusija atsiriboja nuo vakarietiškų vertybių.

Lietuvos parlamentarė sakė kol kas negalinti pasakyti, kiek tiksliai valstybių taip pat priimtų sprendimą boikotuoti sesiją.

„Tikriausiai jų būtų nelabai daug, bet žinote, kai atstovauji moralią poziciją, turbūt nesižvalgai aplink ir tiesiog galvoji, kodėl taip darai“, – kalbėjo parlamentarė.

Ji vylėsi, kad boikotą paskelbti galėtų visų kreipimąsi palaikiusių šalių delegacijos.

Pasak jos, jeigu Rusijos parlamentarams būtų leista sėdėti vienoje salėje, net ir tuo atveju, jeigu jie susilauktų pasmerkimo ir priekaištų, atrodytų, jog grįžtama prie įprasto darbo ir jie yra „tarytumei viena iš ginčo šalių“.

Kada galėtų paaiškėti Austrijos pozicija, pasak V. Aleknaitės-Abramikienės, nėra aišku, tai gali įvykti ir prieš pat sesiją.

Pasak jos, teigiama, jog Rusijos dalyvavimas leistų atremti jų argumentus, atsikirsti į propagandą, bet pabrėžė, jog ESBO jau ne kartą pasmerkė Rusijos veiksmus ir priėmė griežtas rezoliucijas po ankstesnių jos sukeltų karinių konfliktų, tačiau tai šios šalies nesustabdė.NAUJAUSI KOMENTARAI

> dar...

> dar... portretas
Uteletas kacapo gabale, tavo seneliu tevyneje py do rozzijoje dar tik prades sikti i duobe, nes kol kas varo i apatines kareiviskas kelnes. :DDD

gedas

gedas portretas
zinokit zydai visada "teisus".O kaip ten su palestinos naikinimu?

eilinį kartą

eilinį kartą portretas
ponios mandavoškės, kur sankcijos Iraką užpuolusiem natoatsosų banditam?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių