Pereiti į pagrindinį turinį

V. Blinkevičiūtė nemato galimybės koalicijai su konservatoriais, E. Vaitkaus partija

Opozicinių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigia nematanti galimybės po Seimo rinkimų sudaryti koalicijos su konservatoriais, mediko Eduardo Vaitkaus vedama Lietuvos liaudies partija.

Eduardas Vaitkus
Eduardas Vaitkus / L. Balandžio / BNS nuotr.

„Yra ir daugiau su kuriais vargiai, ar galėtume dalyvauti. Aš jau sakiau, kad partijų lyderiai turi atitinkamai parinkti savo retoriką, kalbas, programas. Su įvairiomis partijomis tokiomis kaip pono Vaitkaus mes tikrai nematome galimybės dirbti kartu ir daugelis kitų, bet aš nemanau, kad čia aš turiu jas vardinti“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

„Mes tikrai brėžiame labai aiškią raudoną liniją dėl darbo su konservatoriais, nes konservatorių partija parodė dabar būnant ketverius metus valdžioje, kad neišsprendė daugelio problemų“, – teigė ji.

Taip socialdemokratų lyderė kalbėjo po susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda.

Mes tikrai brėžiame labai aiškią raudoną liniją dėl darbo su konservatoriais, nes konservatorių partija parodė dabar būnant ketverius metus valdžioje, kad neišsprendė daugelio problemų.

Tuo metu kalbėdama apie partijos „Nemuno aušra“ lyderį Remigijų Žemaitaitį, V. Blinkevičiūtė pakartojo sunkiai įsivaizduojanti bendradarbiavimą su šia politine jėga dėl buvusio Seimo nario pasisakymų apie žydus.

„Aš jau ne kartą esu pasisakius, kad pono Žemaitaičio kai kurie pasisakymai yra tokio lygio, kad vargu ar būtų įmanomas bendradarbiavimas ir jo darbas Vyriausybėje“, – teigė ji.

V. Blinkevičiūtės teigimu, socialdemokratams „nepakeliui su skaldytojais, kiršintojais, dar kokiais etikečių klijuotojais“.

Paklausta, kiek tikisi gauti mandatų po parlamento rinkimų, LSDP lyderė sakė, kad daug.

„Konkrečiai neatsakysiu dabar, nes bijau, kad galiu apsirikti“, – kalbėjo ji.

V. Blinkevičiūtė teigė iš prezidento išgirdusi palinkėjimą, kad socialdemokratų dauguma Seime būtų didelė.

G. Nausėdai siekiant perrinkimo prezidento rinkimuose, LSDP buvo viena iš šalies vadovą parėmusių partijų.

Rugpjūčio pabaigoje V. Blinkevičiūtė teigė ketinanti būti Vyriausybės vadove, jei jos vadovaujama politinė jėga rudenį laimės Seimo rinkimus.

Tačiau kas socialdemokratų sėkmės atveju galėtų užimti ministrų postus, ji neatsakė.

LSDP lyderė su šalies vadovu teigė aptarusi sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, eilių pas gydytojus klausimą, mokytojų trūkumą, kelių infrastruktūrą.

„Yra nenormalu, kad iki šiol yra naujos mokymo programos, tačiau vaikai, moksleiviai neturi vadovėlių“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

„Kalbėjome ir apie tai, kad reikia greičiau išspręsti klausimą dėl antrosios pensijų pakopos, apskritai dėl spartesnio pensijų indeksavimo ir didinimo“, – kalbėjo ji.

Su šalies vadovu socialdemokratų lyderė kalbėjosi ir apie šildymo kainų problemas. Anot jos, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šildymui turėtų būti nulinis.

V. Blinkevičiūtė: vargu, ar įmanomas R. Žemaitaičio darbas Vyriausybėje

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė V. Blinkevičiūtė kartoja sunkiai įsivaizduojanti bendrą darbą su „Nemuno aušros“ pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu. Anot socdemų kandidatės į premjeres, iš Seimo pasitraukusį politiką vargu, ar būtų galima išvysti būsimame Ministrų kabinete.

„Aš esu ne kartą pasakiusi, kad pono Žemaitaičio kai kurie pasisakymai yra tokio lygio, kad vargu, ar būtų įmanomas bendradarbiavimas ir jo darbas Vyriausybėje. Kol kas tiek šiuo klausimu“, – pirmadienį po susitikimo su prezidentu G. Nausėda žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

Klausiama, ar R. Žemaitaitis galėtų eiti aukštas pareigas Seime, politikė patikino, kad šiuo klausimu kol kas diskusijų nebuvo.

Praėjusią savaitę prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas interviu Eltai teigė, kad tai, kokia koalicija formuosis po spalį vyksiančių Seimo rinkimų, yra parlamento prerogatyva. Visgi, jis pažymėjo, kad šalies vadovas aktyviai dalyvaus sudarant naują Vyriausybę.

„Aš tikrai nemanau, kad ponas Žemaitaitis būtų Vyriausybės nariu“, – teigė patarėjas.

ELTA primena, kad stebint augantį buvusio parlamentaro, antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedamos „Nemuno aušros“ populiarumą, dalis politinių partijų viešai pareiškė, kad po Seimo rinkimų nematytų bendro darbo su šia partija.

Tokias kalbas sustiprino ir Seimo rinkimų favoritais laikomų socialdemokratų pirmininkė V. Blinkevičiūtė, užsiminusi, jog neatmestų galimybių formuoti valdančiąją koaliciją su R. Žemaitaičio partija. Vėliau politikė savo poziciją pakeitė.

Tačiau socialdemokratų pozicija sulaukė viešos kritikos, akcentuojant, kad partijos „Nemuno aušra“ lyderis R. Žemaitaitis Konstitucinio Teismo buvo pripažintas dėl antisemitiniais pareiškimais sulaužęs Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidęs Konstituciją. Po tokio KT verdikto, politikas pats atsisakė Seimo nario mandato.

Reaguodama į V. Blinkevičiūtės pasisakymą Seimo pirmininkė ir Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė, kad nematytų savo politinės jėgos koalicijoje su „Nemuno aušra“, o konservatorių lyderis G. Landsbergis paragino centro kairėje ir dešinėje esančias partijas tartis ir taip po rudenį vyksiančių rinkimų užkirsti kelią radikalioms jėgoms pateikti į valdžią.

Savo ruožtu G. Nausėda LRT televizijos laidoje užsiminė, jog R. Žemaitaičio antisemitiniai pasisakymai ir tikimybė, jog politiko vedama partija gali būti kitame Seime, sulaukė reakcijos ir iš užsienio – šalies vadovas įvardijo vieną svarbiausių Lietuvos partnerių Vokietiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų