V. Pranckietis: prezidentės kritika valdantiesiems nėra be pagrindo

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis sako, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės kritika valdantiesiems „nėra be pagrindo“.

„Kiekviename pranešime būdavo valdantiesiems kritika, ir dabar pažymėta, kad 33 kartus kreiptasi dėl atitikimo Konstitucijai, dešimt kartų (teiktos iniciatyvos – BNS) dėl žiniasklaidos varžymo“, – žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Klausiamas, ar, jo vertinimu, šalies vadovės kritika buvo pagrįsta, Seimo pirmininkas atsakė: „Dar turėčiau smulkiai išsinagrinėti, bet, kiek teko susipažinti, ji (kritika – BNS) nėra be pagrindo“.

Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas prezidentės pranešime akcentavo jos įvardytus šalies pasiekimus, bet pasigedo savikritikos.

„Metinis pranešimas būdingas prezidentei, šiek tiek galbūt pasigedau savikritikos“, – žurnalistams sakė G. Kirkilas.

„Sutikčiau su prezidentės nuomone, kad reformos neturi užsitęsti dešimtmečiais, daugiausiai kalbama apie švietimo reformą, arba reikia ją sustabdyt, arba reikia ją užbaigt“, – klausiamas, kaip vertina kritiką valdantiesiems, sakė G. Kirkilas.

Tuo tarpu Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis prezidentės D.  Grybauskaitės metiniame pranešime išgirdo jos savikritiką, o ne kritiką valdantiesiems.

„Daug savikritikos girdėjau, kritikos prasme, manau, jūs sutiksite, kad buvo mažiausiai per visus trejus metus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atžvilgiu“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Buvo labai daug savikritikos, tai yra labai gerai, galbūt visada, kai baigiasi kadencija, reikia kritiškai kalbėti apie savo paties viename ar kitame poste buvimą“, – tvirtino R. Karbauskis.

Klausiamas, kuriose pranešimo vietose jis įžvelgė šalies vadovės savikritiką, „valstiečių“ vadovas teigė, jog „šnekant apie įtaką teisėsaugos institucijoms, bandymą juos naudoti politikai, šiandien skaitome spaudoje, kaip tai buvo būtent daroma iš Prezidentūros“.

Kalbėdama apie teisėsaugą šalies vadovė sakė, kad „reikėjo daug metų, kol teisėsauga pagaliau išsivadavo iš baimių kažkam neįtikti, atsikratė telefoninės teisės, nustojo dangstyti savus“.

„Daug kartų mėginta įtraukti teisėsaugą į politinius procesus – pasitelkti rinkimų kovai ar karui su oponentais. Teisėsaugos institucijų nepriklausomumas – didelis pasiekimas. Tai būtina apginti ir išsaugoti“, – teisėsaugos reformą D. Grybauskaitė pranešime įvardijo tarp šalies pasiekimų.

Tuo tarpu kalbėdama apie valdžią šalies vadovė teigė, kad jos veiksmai smarkiai sumažino investuotojų pasitikėjimą Lietuva, o neigiamai nuotaikai didžiausią įtaką turėjo „kontroversiški valdžios sprendimai ir pareiškimai“.

Prezidentė sukritikavo iniciatyvas įvesti „vaučeriais“ vadinamų maisto kuponų sistemą, perkelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną, pertvarkyti pensijų kaupimo sistemą, mokytojų apmokėjimo modelį ir gydymo įstaigas.

„Draudimai ir apokaliptiniai scenarijai, kurpiami dalies, dalies valdančiųjų, kelia nerimą ne tik užsienio investuotojams. Tai pasmerkia šalį nesibaigiantiems eksperimentams vaučeriais, pensijų pakopomis, švietimo modeliais, ligoninių mutacijomis ir veidrodinėmis ministerijomis“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė skaitė paskutinį metinį pranešimą, antroji jos kadencija baigsis liepos 12 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas apsukragalvis

jonas apsukragalvis portretas
ka pats veiki su valdanciaisiais

rimgaudai

rimgaudai portretas
isversta skuris matosi is jo is jo elgesio kad yra siknalaizys

Pranckieti,

Pranckieti, portretas
kažkoks tu nekoks..nežinia kada taves klausyti o kada ne. Žinai, visais laikais perbėgėliai, išdavikai, silpnadūšiai apsimetėliai, kad ir koki anie būt smulkūs, buvo visuomenės niekinami. Jeigu jau eini prieš saviškius atvedusius tave į toki aukštą postą /pats nė už ką nebūtum ten patekęs/ tai priešinkis jiems ir jų politikai kita forma - atvirai ir aiškiai, nepataikaudamas politiniams vanagams, valstiečių priešams ir kitoms brudų grupuotėms laukiančioms-nesulaukiančioms kuomet "kolxoznikai kris" ..
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių