A. Valinskas: pasisakymas buvo išimtas iš konteksto, neapykantos neskatinau

Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas teigia, kad jo žodžiai apie tai, jog tokius asmenis kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis reikėtų šaudyti, buvo išimti iš konteksto ir jais nebuvo kurstoma neapykanta.

„Savo pasisakyme aš jokiu būdu neskatinau nei tautinės neapykantos, nei raginau imtis prievartos. Tai paprasčiausias vaizdingas humoristinis pasakymas tariamąja nuosaka, nesiekiant ir neraginant jokių aktyvių veiksmų“, – rašoma BNS atsiųstame A. Valinsko komentare.

Jis teigė, kad jo žodžiai turėtų būti suprasti kaip vaizdingas posakis.

„Mano pasisakymo negalima ištraukti iš konteksto ir cituoti tik vieno sakinio, atmetus visas aplinkybes, nevertinant pasakytų frazių intonacijos ir humoristinės potekstės. Net ir tos šypsenos, su kuria aš tai padariau“, – sakė jis.

A. Valinskas taip pat pabrėžė, kad jokiu būdu nekalbėjo apie lenkus ir tautines mažumas, bet tik apie konkrečią politinę partiją. Jis tvirtino gerbiąs lenkus ir didžiuojasi gyvendamas valstybėje, kur drauge gyvena daug tautų.

„Tačiau yra tokių, kuriems toks taikus bendras gyvenimas yra nepriimtinas, kadangi tik priešindami lietuvius ir lenkus, jie gali siekti savo žemų asmeninių interesų. Ir kai tokie veikėjai gauna simbolinį, ironišką, humoristinį antausį, jie pradeda kitus teplioti tuo, kuo patys kvepia“, – mano A. Valinskas.

„Toks dirbtinis skandalo kėlimas yra dar viena priemonė nepripažinti įvykusių Seimo rinkimų rezultatų ir žūtbūt siekti jų panaikinimo“, – pridūrė jis.

Tai paprasčiausias vaizdingas humoristinis pasakymas tariamąja nuosaka, nesiekiant ir neraginant jokių aktyvių veiksmų.

A. Valinskas taip pat paragino situaciją spręsti teisiniu keliu, „o ne kelti absurdišką isteriją“.

Prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo po to, kai A. Valinskas interviu delfi.lt komentuodamas rinkimų rezultatus, pareiškė, jog tokius kaip V. Tomaševskis reikėtų šaudyti.

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo“, – pareiškė A. Valinskas.

Šios ištraukos viešai prieinamame interviu nebėra, tačiau ją galima rasti perfilmuotą iš interviu internete.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę tam, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės ar kitų savybių. Už tai gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Dėl šių pasisakymų į teisėsaugą kreiptis planavo ir pats V. Tomaševskis.

„Čia rezonansinis jau klausimas. Atitinkamai reaguosime pagal baudžiamosios atsakomybės kodeksą“, – BNS sakė politikas.

„Ten visiems akivaizdu, teismas įvertins. To nebuvo pas mus Lietuvoje greičiausiai jau 30 metų“, – kalbėjo politikas.

Į Lietuvos Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį dėl šio pasisakymo kreipėsi Lenkijos Seimo pirmininko pavaduotojas Piotras Zgorzelskis (Piotras Zgoželskis), jis teigė buvęs nuliūdintas buvusio Seimo pirmininko A. Valinsko neapykantos kalbos.

„Nors aš visada palaikysiu teisę į kritiką kaip demokratijos laisvos valstybės pagrindą, manau, kad jos riba yra smurto skatinimas, net jeigu, o gal ypač, kai kalbama apie didžiausią politinį konkurentą“, – rašoma kreipimesi.

P. Zgorzelskis teigia norintis atkreipti V. Pranckiečio dėmesį į šį pasisakymą.

LLRA-KŠS per Seimo rinkimus surinko 4,82 proc. rinkėjų balsų ir neperkopusi 5 proc. kartelės daugiamandatėje apygardoje į Seimą nepateko. Per pirmąjį turą vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti du LLRA-KŠS kandidatai. Į antrąjį turą pateko dar du šios partijos kandidatai.

Jie yra kreipęsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją su skundu, kuriuo prašoma negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje.

Partija teigia, kad dėl „Laisvės TV“ ir jos įkūrėjo Andriaus Tapino kampanijos prieš partijos lyderį ir partiją buvo šiurkščiai pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

LRT teigia griežtai nepritarianti A. Valinsko pasisakymams

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) sako griežtai nepritarianti buvusio A. Valinsko žodžiams apie V. Tomaševskį.

Vis dėlto jie nekomentuoja, ar imsis jo atžvilgiu kokių nors veiksmų.

„Visi laisvi reikšti savo nuomonę, aštriai vertinti politinę veiklą, tačiau tokie pasisakymai neturėtų skatinti susidoroti ar kurstyti neapykantos. Arūno Valinsko pasisakymui delfi.lt laidoje LRT griežtai nepritaria, nes laikomės pozicijos, kad net ir radikalią nuomonę galima išsakyti nekurstant nesantaikos ir korektiškai“, – rašoma BNS atsiųstame LRT komentare.NAUJAUSI KOMENTARAI

pilietis

pilietis portretas
Na, pagal Arūno darbdavį [ LRT ] , tai reikėjo pasakyti korektiškai , nekurstant nesantaikos ,pvz.,TĄ brudą , kolorado vabalą , reikia traiškyti ...arba , švelniai ,korektiškai pasakius, truputėlį apšaudyti [ gal mėšlinais kukuliais ar kuo "kvapesniu"...], nes jis vis tiek dvokia.

kaunietis

kaunietis portretas
Šaunuolis Arūnas, normaliai pasakė ...Aš dar ne taip būčiau tą šalies juodintoją išvadinęs. Koloradinė varpa, nepapuolė į seimą , tai visur sliekų ieško [ tai sušaudyti jį nori, tai laikraščių prisiuntė...tikras nabagas...]

Anonimas

Anonimas portretas
Washingtono ir Briuselio chalujai turi buti teisiami.
VISI KOMENTARAI 89
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių