Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo nepritarti Seime svarstomam projektui, kuris leistų dvigubą pilietybę emigrantų vaikaičiams.
Seimas po pateikimo yra pritaręs Liberalų sąjūdžio atstovo Armino Lydekos pataisai, pagal kurią pasirinkti vieną iš dviejų pilietybių turėtų ne pirmoji, bet antroji ir vėlesnė emigracijoje gimusi karta, tai yra užsienyje gimusiųjų vaikai ir vaikaičiai.
Šiuo metu Pilietybės įstatymas leidžia dvigubą pilietybę asmenims, kurie kitą pilietybę įgyja gimdami, tačiau sulaukę 21-erių jie privalo rinktis Lietuvos arba kitos valstybės pilietybę.
VRM parengtame Vyriausybės išvados projekte sakoma, kad dėl A.Lydekos pataisos padaugėtų dvigubos pilietybės atvejų, o tai neatitinka Konstitucijos nuostatos, kad asmuo gali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo nustatytais atvejais, taip pat Konstitucinio Teismo suformuotos doktrinos dėl dvigubos pilietybės.
Pagal dabartinį Pilietybės įstatymą, dviguba pilietybė leidžiama tiems, kurie iš Lietuvos pasitraukė okupacijos metu iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, taip pat tiems, kurie pilietybę įgijo automatiškai - gimdami arba per santuoką. Tačiau dvigubą pilietybę turintieji nuo gimimo, sulaukę pilnametystės, per trejus metus privalo apsispręsti, kurią pilietybę pasirinkti.
Dviguba pilietybė neleidžiama tiems, kurie išvyko iš Lietuvos po nepriklausomybės atkūrimo.
Naujausi komentarai