Vienintelė NT mokesčio nepalaikiusi socdemė atskleidė, kodėl taip nusprendė Pereiti į pagrindinį turinį

Vienintelė NT mokesčio nepalaikiusi socdemė atskleidė, kodėl taip nusprendė

2025-05-22 08:45

Vienintelė Vyriausybės siūlymo įvesti naują nekilnojamojo turto (NT) mokestį nepalaikiusi Seimo socialdemokratė Lilija Vaitiekūnienė sako, kad taip pasielgė dėl žmonių nepasitenkinimo projektu ir prastos politikų komunikacijos, o partijos pozicija jos neįpareigoja.

Lilija Vaitiekūnienė
Lilija Vaitiekūnienė / P. Peleckio/BNS nuotr.

„(...) Yra žmonių nepasitenkinimas, žmonės buvo suerzinti, nebuvo normalios komunikacijos dėl šito nekilnojamojo turto apmokestinimo, buvo ir mitingai, žmonės rašo elektroniniu paštu, elektroniniu paštu į mane kreipėsi ne vienas mano, Kupiškio rinkiminės apygardos, gyventojas būtent dėl pirmojo būsto apmokestinimo“, – naujienų portalui „15min“ sakė parlamentarė.

„Privalomi balsavimai – taip, frakcijoje yra susitariama, kad balsuojame taip ar kitaip. Bet vis tiek Seimo nario mandatas yra laisvas, tu gali persigalvoti galbūt išgirdęs opozicijos ar pozicijos argumentus Seimo posėdyje svarstant klausimą, diskutuojant prieš tai frakcijoje, kur tu turėjai vieną nuomonę, bet ji gali ir pasikeisti išgirdus argumentus“, – aiškino Seimo narė.

BNS rašė, kad socialdemokratų lyderis, premjeras Gintautas Paluckas teigė, kad mokesčio nepalaikę parlamentarai bus svarstomi partijos organuose.

Anot jo, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) statute už disciplinos nesilaikymą numatyta nuo įspėjimo iki papeikimo, kuris neleistų užimti partinių pareigų, pretenduoti ar kandidatuoti į Seimą socialdemokratų kandidatų sąraše.

Žmonės buvo suerzinti, nebuvo normalios komunikacijos dėl šito nekilnojamojo turto apmokestinimo, buvo ir mitingai.

Vis dėlto L. Vaitiekūnienė kėlė klausimą, kodėl kodėl „čekiukų“ byloje figūruojantis ir neliečiamybę išsaugojęs Arūnas Dudėnas išvengė partijos etikos sargų, nors ir nepaisė koalicijos sutarties bei nepakluso partijos valiai, o jai dėl vieno balsavimo grasinama papeikimais ar net rimtesnėmis pasekmėmis.

„Nežinau, tai tada visiems turėtų taikyti tokią pat atsakomybę. O tai kaip Dudėno atveju? Visiems turėtų taikyt, ar ne taip?“, – svarstė socialdemokratė.

Antradienį pateikimo stadijos Seime neįveikė Vyriausybės inicijuotos pataisos, kuriomis būtų nustatyti nauji NT mokesčio tarifai, o savivaldybės įpareigotos nustatyti pagrindinio gyvenamojo būsto vertės neapmokestinamą ribą, vadinamąsias grindis.

Už tai, kad pataisos būtų svarstomos, balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 40, o susilaikė 24.

Pataisų nepalaikė ne tik opozicija, bet ir dalis valdančiųjų – dešimt „aušriečių“, trys demokratai.

Vyriausybei trečiadienį pakoregavus pasiūlymą dėl NT mokesčio, ketvirtadienį Seimui bus pateiktas naujas jo variantas.

Naujuoju mokesčio modeliu, pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, siekiama apriboti galimą savivaldybių savivalę.   

Dabar siūloma leisti savivaldybėms nustatyti neapmokestinamą pirmojo būsto vertę ir konkrečius tarifus nuo 0,1 iki 1 proc., tačiau mažiausia vadinamųjų grindų riba turėtų būti 10 tūkst. eurų asmeniui.

Kitas gyventojų NT būtų apmokestinamas nuo 50 tūkst. eurų asmeniui, o virš šios ribos taip pat būtų taikomi diferencijuoti 0,1–1 proc. tarifai.

L. Vaitiekūnienė sako dar turinti įsigilinti į projektą, bet greičiausiai jį palaikys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pelėda

Mano manymu, seimo uabuose verda visiškai kitas gyvenimas, atskirtas nuo Lietuvos žmonių.Galimai,šie "liaudies tarnai" turi savas užduotis. Mano manymu, būtinas užsienio agentų įstatymas.
7
-1
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų