„Atidžiai sekame įvykius Lietuvoje“, – BNS informavo Vokietijos socialdemokratų partija.
Kiek anksčiau šią savaitę socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas teigė kolegoms iš Vokietijos paaiškinęs „faktinę situaciją“, jog socdemų daugumos Vyriausybėje „jokio antisemitizmo nėra ir nebus“.
Kolegos iš Vokietijos komentuoti šį G. Palucko ir Larso Klingbeilo pokalbį atsisako.
„Telefono pokalbis tarp mūsų partijos lyderio ir G. Palucko yra L. Klingbeilo ir G. Palucko reikalas“, – teigia partija.
Praėjusią savaitę paskelbus apie būsimosios koalicijos sudėtį, „Nemuno aušros“ dalyvavimą joje pasmerkė kitų šalių politikai.
Tai – Jungtinių Valstijų Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Cardinas, Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michaelis Rothas, Izraelio parlamento Užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininkas Yuli Edelsteinas, Lenkijos Senato vicemaršalka Michalas Kaminskis.
G. Paluckas, kiek anksčiau paklaustas, ar nebijo, jog partija bus išmesta iš Europos socialistų partijos šeimos, sakė neatmetantis galimybės, kad minimi klausimai bus aptarinėjami, tačiau yra pasiruošęs kartu socdemų lydere, europarlamentare Vilija Blinkevičiūte „į tuos klausimus labai tvarkingai ir atvirai atsakyti“.
Pats R. Žemaitaitis pirmadienį laišku kreipėsi į Lietuvoje reziduojančius NATO, Europos Sąjungos valstybių narių ir Izraelio ambasadorius ir pareiškė nesantis antisemitinių pažiūrų.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas ir jis vėliau galėtų kandidatuoti į prezidentus ir į Seimo narius. Be to, teisme dėl to nagrinėjama baudžiamoji byla.
Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
(be temos)
(be temos)
(be temos)