VRK registravo pirmuosius tris kandidatus į prezidentus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį registravo pirmuosius tris kandidatus į prezidentus – jais tapo antros kadencijos šiose pareigose siekiantis Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas Dainius Žalimas.

Registravimas kandidatu reiškia, kad jie atitinka kandidatui keliamus reikalavimus, pateikė reikiamus dokumentus, sumokėjo rinkimų užstatą ir surinko ne mažiau kaip 20 tūkst. jų kandidatūrą remiančių rinkėjų parašų.

G. Nausėda ir I. Šimonytė dėl prezidento posto varžysis antrą kartą.

Pagal įstatymą, VRK visus kandidatus dalyvauti prezidento rinkimuose privalo užregistruoti iki balandžio 11-osios, o balandžio 12-ąją turi juos paskelbti savo interneto svetainėje.

Dalyvauti prezidento rinkimuose iš viso pretendavo 15 politikų. Dalis jų persigalvojo ir  pasitraukė iš kovos, daliai nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus.

VRK dar turės spręsti dėl buvusio krašto apsaugos viceministro Giedrimo Jeglinsko, Darbo partijos pirmininko Seimo nario Andriaus Mazuronio, mediko Eduardo Vaitkaus, advokato Igno Vėgėlės ir partijos „Nemuno aušra“ pirmininko, parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio registravimo kandidatais.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagieža

Pagieža portretas
Kodėl šituos tešlagalvius paskelbė pirmaisiais? Aaaaaa.... teisingai, juk jie pirmieji nesąžiningai ,,surinko,, balsų. Tiesiog klaiku! Štai tau ir ,,sąžiningumas,,! Mūsų prezidentas tik Eduardas Vaitkus!!!

Komentaras

Komentaras portretas
Kur lygių galimybių kontrolierė? Kas šitiems suteikė pirmumo teisę? Patys??? Tikroji demokratija !!!

ha ha

ha ha  portretas
visi trys konservatoriu tarnai,tai kokie jie 'prezidentai ir kieno ,cirkai.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių