„Šiandien balsavo virš 636 tūkst. rinkėjų. Tai yra 30,51 proc. rinkėjų. Bendras aktyvumas su balsavimu iš anksto – 41,31 proc. Tai yra beveik 3 proc. daugiau nei 2020 m. pakartotiniame balsavime, kai balsavo 38,65 proc. rinkėjų. (...) Bendrai šiandien balsavo 11 proc. mažiau rinkėjų nei pirmame ture“, – spaudos konferencijoje sekmadienį teigė L. Petronienė.
Pasak jos, aktyviausiai balsavo Utenos apygardos rinkėjai – jų aktyvumas buvo didesnis nei 50 proc. Taip pat aktyviai balsavo ir Riešės, Centro-Žaliakalnio, Pilaitės-Karoliniškių, Žiemgalos, Garliavos apygardų rinkėjai – šiose apygardose aktyvumas buvo didesnis nei 45 proc. Neaktyviausia buvo Marių apygarda, kurioje balsavo kiek daugiau nei 33 proc. rinkėjų, pažymėjo VRK vadovė.
„Aktyviausi rinkėjai tradiciškai buvo nuo 10 iki 13 valandos, kai per vieną valandą balsavo daugiau nei 3 proc. rinkėjų. Iš viso per šias valandas balsavo 10,83 proc. rinkėjų“, – sakė L. Petronienė.
Iš viso per šias valandas balsavo 10,83 proc. rinkėjų.
Pasak VRK vadovės, antrajame rinkimų ture pranešimų apie galimus pažeidimus komisija gavo triskart mažiau nei pirmajame.
„Iš viso šeštadienį buvo gauti tik 2 pranešimai apie galimus pažeidimus, šiandien 31 pranešimas. Dauguma pranešimų yra apie galimus agitacijos pažeidimus, įskaitant ir socialiuose tinkluose, taip pat dalis apie tai, kad išorinė reklama buvo arčiau nei 50 metrų atstumu nuo rinkimų apylinkių. Į tokius pranešimus buvo reaguojama proaktyviai, buvo kreipiamasi į kandidatus dėl agitacijos soc. Tinkluose nutraukimo. 12 skundų buvo nukreipti tirti atitinkamų apygardų rinkimų komisijoms. Lyginant su pirmuoju turu buvo gauta tris kartus mažiau pranešimų“, – sakė L. Petronienė.
Už balsavimą gavo 10 eurų
VRK konferencijoje sekmadienio vakarą dalyvavęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, kad antrasis Seimo rinkimų turas praėjo ramiai.
Anot jo, nuo spalio 21 d. iki spalio 27 d., 19 val., policija gavo 34 pranešimus (daugiausiai pranešimų – 17 – gauta iš Vilniaus apskrities) apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Pirmojo Seimo rinkimų turo metu buvo gauti 73 pranešimai apie galimus rinkimų pažeidimus.
R. Požėla patikslino, kad du ikiteisminiai tyrimai pradėti spalio 23 d.
„15 valandą buvo gautas pranešimas, kad Švenčionyse, Stoties gatvėje, išankstinių rinkimų į Seimą metu už tai, jog balsuotų už konkretų kandidatą, nustatyti asmenys iš nenustatyto asmens gavo po 10 eurų“, – aplinkybės, dėl ko pradėtas ikiteisminis tyrimas, įvardijo R. Požėla.
Anot jo, spalio 24 d. pranešta, kad vėl Švenčionyse buvo galimai papirkinėjami rinkėjai, asmeniui įteiktas pranešimas apie pareikštą įtarimą, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.
Pasak R. Požėlos, taip pat surinkta medžiaga aplinkybių patikslinimui, kai spalio 23 d. Telšių policija pradėjo tikslinti aplinkybes dėl ikiteisminio tyrimo dėl galimo Seimo nario šmeižimo socialiniame tinkle „Facebook“.
Kaip skelbta anksčiau, sekmadienį, Kretingos rajone, Raguviškių rinkiminėje apylinkėje, pareigūnai balsavimo patalpose pastebėjo galimai neblaivų rinkimų komisijos narį.
Kaip anksčiau pranešė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, po patikrinimo asmeniui buvo nustatytas beveik 2 promiles siekiantis girtumas.
Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Jame atstovus į parlamentą gyventojai iš viso galėjo rinkti 63 vienmandatėse apygardose. Sekmadienį iki 20 val. prie balsadėžių atėjo 30,52 proc. balso teisę turinčių Lietuvos gyventojų, o išankstinio balsavimo metu, balsavo 10,80 proc. rinkėjų. Iš viso antrajame Seimo rinkimų ture savo balsą atidavė 41,31 proc. rinkėjų, skelbia VRK.
Antrajame ture dėl vietos Seime varžėsi 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus. Pakartotiniame balsavime varžysis ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovai, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų bei vienas Nacionalinio susivienijimo narys.
ELTA primena, kad 8 vienmandatininkai vietą parlamente iškovojo jau pirmajame rinkimų ture – tai Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorė Ingrida Šimonytė, partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, buvęs „darbietis“, savo nepriklausomą kandidatūrą iškėlęs Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Vaida Aleknavičienė, LLRA-KŠS narys Jaroslav Narkevič, jo bendrapartietė Rita Tamašunienė bei socialdemokratas Eugenijus Sabutis.
Naujausi komentarai