Lietuvos komandoje šiemet yra apie 150 specialistų iš KAM, Lietuvos kariuomenės Kibernetinės gynybos valdybos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro, Karo technikos vadovybės centro, Lietuvos šaulių sąjungos, verslo ir akademinės bendruomenės.
Tarptautinėse pratybose Lietuva dalyvauja sudarydama jungtinę komandą su Estijos, Ukrainos ir Juodkalnijos atstovais.
„Locked Shields 2025“ vyksta remiantis hipotetine situacija tarp dviejų fikcinių salų valstybių Atlanto vandenyne, kurios yra buvusios regioninėmis varžovėmis.
Pasak KAM, šių metų scenarijus tęsia ankstesnių pratybų siužetines linijas ir apima naujus iššūkius bei kibernetinius incidentus, atspindinčius dabartines geopolitines grėsmes.
Kaip teigė krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas, šiemet pratybose dalyvauja ekspertai iš 40 valstybių, o tai leidžia reikšmingai sustiprinti šalių, vyriausybių ir piliečių saugumą.
„Tik treniruodamiesi kartu galėsime sukurti bendrus kibernetinės gynybos veiksmus ir atsako priemones, taip pat užtikrinti savalaikį komandinį informacijos apie grėsmes apsikeitimą, kuris yra kertinis kovojant su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje. Tai puiki galimybė ekspertams praktiškai tobulinti gebėjimus ginant kritinę infrastruktūrą nuo šiuolaikinių kibernetinių grėsmių“, – pranešime cituojamas T. Godliauskas.
Anksčiau „Baltic Cyber Shield“ vadintas pratybas organizuoja NATO Kibernetinės gynybos kompetencijų centras, Lietuva jose dalyvauja nuo 2010-ųjų.
Pratybų metu simuliuojami įvairūs incidentai, galintys paveikti telekomunikaciją, energetiką, palydovinį ryšį ir kitas nacionalinio saugumo požiūriu svarbias sritis. Tuo pat metu vyksta strateginio lygmens sprendimų priėmimo pratybų elementas, kurio metu tikrinamos nacionalinės ir tarptautinės procedūros siekiant reaguoti į krizes tarptautinėje arenoje.
Naujausi komentarai