A.Kubilius: uždarius Ignalinos AE, Rusija netaps vienintele energijos tiekėja Pereiti į pagrindinį turinį

A.Kubilius: uždarius Ignalinos AE, Rusija netaps vienintele energijos tiekėja

2009-09-03 16:49
A.Kubilius: uždarius Ignalinos AE, Rusija netaps vienintele energijos tiekėja
A.Kubilius: uždarius Ignalinos AE, Rusija netaps vienintele energijos tiekėja / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Šių metų pabaigoje Ignalinos atominę elektrinę (AE) uždarysianti Lietuva trūkstamą elektros energiją pirks ne tik iš Rusijos, tvirtina premjeras Andrius Kubilius.

Vienam monopolistui elektros importo neatiduos

Interviu Žinių radijui ketvirtadienį jis teigė nematantis pagrindo susisaistyti kokiomis nors ypatingomis sutartimis su Rusija.

„Yra žinoma ir aišku, kiek elektros energijos bus gaminama Lietuvoje, stengiantis toje gamyboje kuo mažiau didinti priklausomybę nuo importuojamų dujų. Lygiai taip pat yra labai akivaizdu ir priimti sprendimai, kad iki 30 proc. elektros energijos bus perkama atviroje rinkoje. Galimi tiekėjai žino sąlygas ir tiekimų yra iš Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, pačios Rusijos. Bet šioje vietoje mes iš tikrųjų nematome reikalo importą iš kaimyninių šalių atiduoti kokiam nors vienam monopolistui", - sakė A.Kubilius.

A.Brazauską kalbose įžvelgia Rusijos energetikų lobizmą

Premjeras teigė, kad iš buvusio prezidento ir premjero socialdemokrato Algirdo Brazausko pasisakymų susidaro įspūdis, kad būtent jis užsiima Rusijos energetikų lobizmu.

„Skaitydamas jo interviu matau labai aiškiai tokias eilutes, kurių aš kitaip negaliu traktuoti", - teigė A.Kubilius.

Anot jo, Lietuva turi visas galimybes tvarkytis europietiškai, didinti savo nepriklausomumą arba jį ginti nuo monopolistinių energetinių tiekimų iš Rusijos, kurių nežadama atsisakyti esant reikalui.

2010 metais Lietuvos elektrinės turėtų pagaminti apie 4,5 mlrd. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos, kurios du trečdaliai - 3 mlrd. kWh - tektų Lietuvos elektrinei, o likusi dalis - termofikacinėms elektrinėms (1,15 mlrd. kWh) bei jėgainėms, gaminančioms elektrą iš atsinaujinančių šaltinių (0,35 mlrd. kWh).

Dar 1 mlrd. kWh būtų perkama iš Europos Sąjungos (ES) tiekėjų.

Planuojama, kad kitąmet Lietuvai reikės apie 9,1 mlrd. kWh elektros energijos. Tai numatyta Lietuvos elektros rinkos vystymo plane.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra