„Altimus-Tech“ negali Kyjivui perduoti paramos, policijai aiškinantis, ar tai – ne ginklai Pereiti į pagrindinį turinį

„Altimus-Tech“ negali Kyjivui perduoti paramos, policijai aiškinantis, ar tai – ne ginklai

2022-12-21 18:40
BNS inf.

Vilniaus rajone veikianti įmonė „Altimus-Tech“ negali Ukrainai perduoti aštuonių raketų paleidimų sistemų, policijai aiškinantis, ar tai nėra ginklai, skelbia LNK Žinios.

Ukrainos kariai
Ukrainos kariai / SIPA nuotr.

Tuo metu įmonė tikina, kad šios sistemos – karinė technika.

„Bus padaryta reikalinga ekspertizė ir tyrimas atsakys į klausimus, kas vis dėlto tai yra: karinė įranga ar ginklai“, – LNK sakė Policijos departamento atstovas Audrius Čiupala.

Dėl įmonės turimos įrangos policija jau buvo pradėjusi du ikiteisminius tyrimus, tačiau juos nutraukė, dabar ji atlieka ir trečiąjį.

„Susiduriam su didžiuliu valstybės institucijų priešiškumu padovanoti šią įrangą Ukrainai“, – sako „Altimus-Tech“ vyriausioji teisininkė Vitalija Lapina.

Anot LNK, leidimą išvežti karinę įrangą į Ukrainą turi išduoti Ekonomikos ir inovacijų ministerija, gavus tarnybų pritarimus, tačiau kada bus atsakymas – neaišku.

Įmonė „Altimus-Tech“ anksčiau vadinosi „LiTak-Tak“. Pastaroji prieš kelis metus Vyriausybės paskelbta keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui. Dėl to bylinėjosi teisme.

Vėliau įmonė buvo reorganizuota ir tapo Lenkijos bendrovės filialu, tačiau akcininkai liko tie patys.