Sprogdinimų sukrėstame Briuselyje gyvenimas pamažu grįžta į savas vėžes, trečiadienį tikimasi galutinai žinoti, ar nelaimė nepalietė lietuvių, sako Lietuvos ambasadorius Belgijoje.
„Dar tikrinsime, viskas priklauso, kada bus suvesti galutiniai, ypač sužeistųjų, skaičiai, nes tas skaičius dar vakar vakare buvo kintantis. (...) Kai tas skaičius taps stabilus, taps visiškai aišku, kad lietuvių nėra. Bet tikimybė, aš manau, didėja, nes tarnybos daugmaž visiems suteikė pagalbą ir manau, kad šiandien tai jau taps visiškai aišku“, – trečiadienį BNS iš Briuselio telefonu sakė ambasadorius Gediminas Varvuolis.
Po antradienį Briuselyje įvykdytų išpuolių ambasada teikė pagalbą artimųjų ieškantiems lietuviams, taip pat tiems, kurie nebegalėjo iš miesto išvykti.
„Vakar vyko žmonių vieni kitų paieška, ne visada visi galėjo vieni su kitais susisiekti, nes čia ir mobilus ryšys trūkinėjo. Bet atrodo, kad daugmaž visi susisiekė. Daug logistinės pagalbos bandėme teikti, nes buvo nemažai žmonių įstrigusių Briuselyje – oro uostas, kaip žinia, lieka uždarytas ir šiandien. Žmonės ieškojo alternatyvių kelių grįžti į Lietuvą“, – kalbėjo ambasadorius.
G.Varvuolio teigimu, tikėtina, kad trečiadienį visiems šiems žmonėms vienaip ar kitaip pavyks tęsti savo kelionę iš kitų aplinkinių oro uostų.
Pasak jo, Briuselyje pamažu atkuriama įprasta tvarka, gyvenimas, kiek tai įmanoma, grįžta į savas vėžes.
„Belgijos valdžia stengiasi, kad gyvenimas grįžtų į savo vėžes, nes to visiško Briuselio uždarymo greičiausiai nebus – viešasis transportas turėtų veikti, nebent neveiks tos linijos, kurios kerta vietą, kur įvyko antrasis terorizmo aktas. (...) Mokyklos taip pat veiks. Gyvenimas, kiek tai įmanoma šioje situacijoje, judės normalia vaga“, – kalbėjo G.Varvuolis.
Jis pabrėžė, kad viešojo transporto veikimas miestui labai svarbus, nes į Briuselį dirbti žmonės atvyksta ir iš toliau esančių regionų.
„Be abejo saugumo lygis pakeltas į maksimalų, todėl vyksta patikra ir todėl viskas vyksta lėčiau, yra laukiančių žmonių eilės. Bet žmonės supratingi, netgi džiaugiasi, kad teisėsaugos institucijos yra matomos, jų yra pilnos gatvės – ypač aplink stotis. Žmonėms taip suteikiamas saugumo jausmas“, – kalbėjo ambasadorius.
Per antradienį Belgijos sostinėje įvykdytus sprogdinimus oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje žuvo per 30 žmonių, o dar apie 250 buvo sužeisti.
Naujausi komentarai