Antroji A. Ramanausko-Vanago premija – buvusiam politiniam kaliniui V. Kaziulioniui

 • Teksto dydis:

Varėnoje įteikta antroji partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago premija, ji skirta buvusiam politiniam kaliniui Vytautui Kaziulioniui.

Jo pastangomis rasti ir perlaidoti maždaug 60 partizanų palaikų, įamžinta daug kovotojų žuvimo vietų, iškalti jų vardai paminklų granite, organizuotas Laisvės kovų ir kančių konkursas moksleiviams, atlikta kitų partizanams pagerbti skirtų darbų, teigiama Varėnos savivaldybės pranešime.

Pasak Varėnos rajono mero Algio Kašėtos, V. Kaziulionis visą gyvenimą gyvena laisvės idėjomis. Du jo broliai žuvo partizanų gretose, jis pats su tėvais buvo ištremtas už antisovietinę veiklą, įkalintas. Po lagerių ir tremčių jis gyveno Kaune, o prasidėjus Atgimimui, grįžo į Senąją Varėną ir skyrė visas jėgas partizanų palaikų paieškai, jų atminimo įamžinimui.

Pagerbiant legendinio Pietų Lietuvos partizanų vado A. Ramanausko–Vanago asmenybę, premiją pernai rugpjūtį įsteigė Varėnos rajono savivaldybės taryba.

Premija skiriama asmenims, labiausiai pasižymėjusiems už iniciatyvas ieškant ir atrandant partizanų žuvimo, palaidojimo vietas; už profesionalius sprendimus įamžinant partizanų atminimą; už jaunų žmonių patriotizmo ir pilietiškumo skatinimą ir rėmimą; už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią Lietuvos pilietiškumą ir patriotizmą, tautiškumą ir dvasines vertybes; už sukurtus literatūros, dailės, muzikos, teatro, kino kūrinius, skatinančius visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę, istorinę atmintį, skiepijančius meilę ir ištikimybę Lietuvai.

Pirmoji premija pernai skirta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojui Eugenijui Peikšteniui, istorikui, buvusiam LGGRTC Genocido aukų muziejaus darbuotojui Dariui Indrišioniui, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentui Gintautui Vėliui ir LGGRTC Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vyriausiajam istorikui Daliui Žygeliui.

A. Ramanauskas-Vanagas vadovavo Dzūkijos partizanams, 1949 metais su kitais partizanų vadais jis pasirašė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją. Ginkluota kova dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko nuo 1944 iki 1953 metų. A. Ramanauskas-Vanagas buvo suimtas 1956 metais, sovietų žiauriai kankintas, o kitais metais jam įvykdyta mirties bausmė.NAUJAUSI KOMENTARAI

lkauniete

lkauniete portretas
cia visai salia --10 kartu platesne valstybe uz Lietuva Baltarusija ;ir ten turtingi ukininkai ziauriai kovojo pries savuosius "laptioznikus"skurdzius ,o okupacijos metais bendradarbiavo !!!!! su okupantais-fasistais ,,,,taciau baltarusiai juos neshmeizia ir nederge jie net juos slepia ,o ir reabilituoja tyliai……..ten ju buvo 10 kartu daugiau ,,Na ,o jei esate mishrunai ar NKVD besidauginancios lervos …???!!

kauniete-suvalkiete

kauniete-suvalkiete portretas
akivaizdu,komentuoja :padugnes lervos ir mishrunai-isgamos ;; Zmones ,kuriuos jus smeiziate,,lietuviams-----yra drasus kovotojai uz Lietuvos laisve ,pries okupantus,,,,tuomet JIE buvo labai jauni ,bet drasus ir turejo svajone laisvos savo valstybes.Zinoma,kaip ir seimose ,kartais " isiveisia"daugiapartishkumas":tuomet jau beda nes ir sheimoje [ne tik valstybeje!!] vyksta kova ir {kartais ]brolzusiska..kas ir vyko Lietuvos viduje,,bet kiekvienas norejo isstumti priesus ir tureti laisva Lietuva .. tiek metu prabego..[manes ten nebuvo] bet nulenksiu galva atminimui tu jaunu kovotoju ,kurie net zinojo ,kad zus,bet neshe savo shirdis ant karo !!!!! aukuro. TIK tikras lietuvis gali komentuoti,kuris iskilus prieshpriesai---drasiai eis ,,nes JIS vyras -kovotojas ---savo shalies sunus,

D

D portretas
Tie vadinami “zaliukai” “banditai” nuo 1950 m. Buvo KGB suformuoti partizanu buriai imituoti ir diskredituoti tikrus partizanus. Skaitykit knygaw neismaneliai.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių