Apie gaisrą Medininkų pasienio punkte – naujos detalės

  • Teksto dydis:

Medininkų pasienio kontrolės punkto angare ketvirtadienio naktį kilo gaisras, buvo uždarytas eismas. Paaiškėjo ir daugiau detalių.

„Šiąnakt Medininkų pasienio kontrolės punkte tikrinant automobilį, kuriame buvo aptikta slėptuvių su kontrabandinėmis cigaretėmis, kilo gaisras. Muitinės pareigūnai nedelsdami sureagavo į pavojingą situaciją – mėginant užgesinti ugnį buvo panaudoti visi poste buvę gesintuvai, tačiau liepsnų sutramdyti nepavyko. Sudegė ne tik gaisro židiniu buvusi mašina, bet ir tikrinimo angaras, dalis administracinio pastato. Gaisrą užgesino atvykę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai“, – skelbia Muitinės kriminalinė tarnyba.

Jis automobilyje įrengtose slėptuvėse neteisėtai gabeno 20 blokų (200 vienetų) kontrabandinių cigarečių.

Patikrinimas nebuvo baigtas dėl kilusio gaisro. 20 blokų cigarečių buvo aptikta iki gaisro, ar buvo daugiau nelegalių rūkalų, kol kas tiksliai nežinoma.

Muitinės departamento atstovė Irmina Frolova – Milašienė Eltai sakė, kad užsidegęs automobilis „Porsche Cayenne“ registruotas Baltarusijoje. „Vyras buvo sulaikytas protokolo surašymui dėl kontrabandos, paskui jis buvo paleistas“, – sakė ji.

Pasak I. Frolovos-Milašienės, per patikrinimą vairuotojas įprastine tvarka buvo išlaipintas iš automobilio.

„Jis buvo išlaipintas, kol pareigūnai vykdė patikrą“, – sakė Muitinės departamento atstovė.

Pasieniečiai skelbia atnaujinę visų transporto priemonių judėjimą abiem kryptimis.

Gaisras kilo būtent atliekant ardymo darbus.

Kaip nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, į Lietuvą vykstančių lengvųjų automobilių eismas atnaujintas nuo 13.30 val., jie vėl gali įvažiuoti iš Baltarusijos.

„Nuo šiol Medininkų pasienio kontrolės punkte visos transporto priemonės ir asmenys yra tikrinami ir į abi puses praleidžiami įprasta tvarka“, – informavo G. Mišutis.

Krovininių transporto priemonių ir autobusų eismas į Lietuvą buvo atnaujintas priešpiet, lengvųjų automobilių eismas Lietuvos kryptimi buvo ribojamas ilgiau vykdant gaisro tyrimo ir padarinių likvidavimo darbus.

Bendrojo pagalbos centro duomenimis, pranešimas apie gaisrą mūriniame pastate gautas apie 02.40 val.

Kaip BNS anksčiau informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisras likviduotas apie 7 val. ryte, nustatinėjamos jo priežastys, nukentėjusiųjų nėra.

Policijos departamento duomenimis, gaisras kilo atliekant automobilio „Porsche Cayenne“ patikrinimą. Pradžioje užsidegė minėtoji mašina, o nuo jos – ir angaras bei administracinė pastato dalis.

Nuostolis nustatinėjamas.

Kovo 1 dieną Lietuva uždarė Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus, pernai vasarą Lietuva uždarė taip pat du – Šumsko ir Tverečiaus – punktus. Šiuo metu pasienyje su Baltarusija veikia tik Medininkų ir Šalčininkų punktai. Prie jų pastaruoju metu formuojasi automobilių eilės.


Kokia situacija Medininkų pasienyje ir kas sukėlė mįslingas liepsnas? Apie tai komentavo Vilniaus teritorinės muitinės vadovas Arūnas Pupeikis. 

– Kas įvyko ir kokios to priežastys? 

– Ketvirtadienio naktį Medininkų kelio poste įvyko gaisras. Lengvųjų transporto priemonių tikrinimo angare buvo tikrinamas lengvasis automobilis „Porsche Cayenne“ su Baltarusijos Respublikos registracijos numeriais. Buvo įtariama, kad transporto priemonėje gabenamos nelegalios prekės. Tai pasitvirtino ir tikrinimo metu atliekant ardymo darbus – buvo rastos slėptuvės automobilyje, kuriose rastos cigaretės. Gaisras kilo būtent atliekant ardymo darbus, sunku pasakyti dėl ko. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba atlieka tyrimą, todėl daugiau negaliu pasakyti. 

– Ar gali būti tyčinis padegimas? Ar pareigūnai pastebėjo kažką įtartino?  

– Kol kas šis klausimas yra Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kompetencija. Pastebėję liepsnas pareigūnai puolė gesinti, buvo gesinama gesintuvais, jų išnaudota iki aštuonių vienetų. Buvo bandoma pasitelkti gesinimo žarną, tačiau ugnis plito labai staigiai ir žmonės evakavosi.  

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

– Koks tai yra pastatas ir kiek jis suniokotas? 

– Tai yra Muitinės administracinis pastatas. Tikrinimo angaras yra pirmame aukšte, jis suniokotas didžiąja dalimi. Ugniagesiai toliau atlieka tikrinimo ir ardymo darbus, ieško, ar nėra ugnies židinių. Ar Muitinės pareigūnams yra saugu nešioti tuos daiktus, nes yra tikrinimo įranga ir kompiuteriai. Lauksime žinių, kada jie pasakys, kad yra saugu, židinių nėra ir galbūt galėsime patekti į tas patalpas, kurios yra išlikusios ir apžiūrėti, ką galime išgelbėti. Klausimas, ar galėsime dirbti jose toliau. Galbūt teks prašyti, kad mus priimtų Pasienio tarnyba.  

– Be šio pastato bus galima pilnai vykdyti darbą iš Baltarusijos pusės?  

– Tai yra administracinis pastatas ir darbo vietos. Pareigūnai dirba eksporte su krovininėmis ir lengvosiomis mašinomis ir importe, kur dirba su kroviniais ir lengvosiomis, kur yra rentgeno kontrolės sistema, jei nepažeistos gaisro, dirbti yra galima.  

– Ar nukentėjo nors vienas iš jūsų pareigūnų? 

– Vienam pareigūnui buvo pasiūlyta vykti kartu su medikais į ligoninę. Jam buvo nustatytas lengvas apsinuodijimas smalkėmis. Šiuo metu pareigūnas jaučiasi gerai, yra išleistas į namus.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal

Gal portretas
Cia dievo pirstas, kad sita punkta reikia uzdaryti?

D.

D.  portretas
Nenorėjo savininkas jog konfiskuotų, tai nuotoliniu prietaisu padegė, kad bent draudimą pasiimtų. Paleido nusikaltėlį, sudeginusį mutinę...

Nezinau

Nezinau portretas
Man atrodo kad pakiso wairuotoja. Visi dideli nuostoliai labai spaudziai baigiasi ir zmogui ir valstybei. Nepatinka man sitie dalykai. Visad sakau padaryta ant taimerio!
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių