Apskųs „Lietuvos pašto“ sprendimą
Šį mėnesį gyventojai, norėdami pigiau susimokėti mokesčius, bus priversti vaikščioti po įvairias įstaigas – bankus, paštą, butų ūkio įmones.
Dabar pašte nemokamai galima atsiskaityti tik už šildymą, elektrą ir dujas. Kadangi vieno lito už įmokų priėmimą paštui nesutinka mokėti butų ūkio įmonės, komunaliniai mokesčiai pašte nepriimami. Pašte negalima atsiskaityti ir už suvartotą vandenį.
Mokesčiai už vandenį nemokamai priimami bendrovėje „Klaipėdos vanduo“, pinigus už komunalines paslaugas žada priimti pačios butų ūkio įmonės.
Siekdama panaikinti „Lietuvos pašto“ vadovų sprendimą dėl didesnių tarifų už priimamas įmokas, Klaipėdos savivaldybė siūlys sudaryti darbo grupę. Ji teiks pasiūlymus Lietuvos savivaldybių asociacijai, kaip išspręsti klausimą, kad dėl pašto kainų politikos nenukentėtų gyventojai. Darbo grupė ir Vyriausybei turėtų pateikti pasiūlymus, kaip patobulinti atsiskaitymo pašte tvarką.
Tokia situacija susiklostė po to, kai valstybės įmonė „Lietuvos paštas“ vienašališkai pasiūlė paslaugų tiekėjams sudaryti jiems nepalankias sutartis dėl įmokų priėmimo. Naujų sutarčių pašte nesudarė nė viena iš dvylikos butų ūkio įmonių, apie pusantro šimto daugiabučių namų bendrijų, bendrovė „Klaipėdos vanduo“.
Klaipėdos savivaldybė vakar pasitarti sukvietė visas suinteresuotas puses. Klaipėdos apskrities centrinio pašto direktorius Jonas Tarvydas sakė, kad anksčiau paslaugų teikėjai paštui mokėdavo atitinkamą procentą nuo surenkamos mokesčių sumos. Tada vieniems tekdavo už įmoką sumokėti vos 20 centų, kitiems 4 - 5 litus. „Lietuvos paštas“ nusprendė, kad tarifas visiems turi būti vienodas – vienas litas už įmoką.
Tačiau tai netenkina nei bendrovės „Klaipėdos vanduo“, nei butų ūkio įmonių vadovų. Jie tvirtina, kad, padidinus tarifą, išaugs mokesčiai už teikiamas paslaugas. „Debreceno valdų“ direktorė Vida Kistenienė siūlė pereiti prie bendros atsiskaitymo knygelės. Tada gyventojai galėtų atsiskaityti su paslaugų teikėjais, mokėdami vieną mokestį už visų įmokų priėmimą.
„Klaipėdos vandžns“ pardavimo departamento direktorius Dangeras Aleksandrovas pastebėjo, kad „Lietuvos paštas“ spekuliuoja 1993 metų Vyriausybės nutarimu – laikosi tik tų punktų, kurie jiems patiems yra naudingi. Paštas neatsižvelgė į reikalavimą įmokų priėmimo tarifą derinti su vietos savivaldos institucijomis.
Taip pat nesuprantama, kodėl paštas negali imti mokesčio iš gyventojų. Tada tiekėjams nereikėtų branginti savo paslaugų - nenukentėtų tie gyventojai, kurie mokesčius moka ne pašte.
Naujausi komentarai