„Bayraktarui“ surinkta dar daugiau: prie akcijos prisidėjo ir užsieniečiai

 • Teksto dydis:

Net ir praėjus daugiau nei trims mėnesiams nuo karo Ukrainoje pradžios, Lietuva demonstruoja, kad nepavargo. Aiškėja, kad „Bayraktarui“ surinkta dar daugiau: beveik 6 milijonai eurų, nes prie akcijos prisidėjo ir užsieniečiai. Dėmesį Ukrainos karui bando išlaikyti ir „Eurovizijos“ nugalėtojai „Kalush Orchestra“ – per aukcioną pardavė savo trofėjų, praneša LNK.

Žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas buvo apskaičiavęs, kad 5 milijonams eurų surinkti prireiks trijų savaičių. Buvo sudėliotas ir planas, kaip reikės motyvuoti žmones, jei aukoti pavargs, bet Lietuvoje atsirado „Bayraktaro“ banga, kuri visus planus nušlavė per kiek daugiau nei tris paras.

A. Tapinas antradienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalino, kad iš viso buvo surinkti 5 915 207 eurai, nes pinigai pradėjo kristi ir iš užsienio.


„Nuo pirmadienio dar vyko įskaičiavimas pavedimų iš užsienio. Mačiau šimtus užsienietiškų pavardžių ir sakau – ačiū latviams, estams, lenkams, danams, vokiečiams, prancūzams, amerikiečiams, japonams, švedams, olandams, kanadiečiams, norvegams, italams ir visiems pasaulio draugams, kurie prisidėjo“, – „Facebook“ rašė A. Tapinas.

Pranešime teigiama, kad Lietuvos krašto apsaugos viceministras jau vyksta į Turkiją pirkti „Bayraktar“.

„Mūsų krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška jau pakeliui į Turkiją, jis žino, kokia suma disponuoja ir derėsis, kad už šituos pinigus gautume  maksimaliai gerą pasiūlymą ir Bayraktaro komplektaciją. Daugiau žinių – savaitės gale“, – patikino A. Tapinas.

Apie tai, kad Lietuva per kelias dienas susimetė koviniam dronui šiandien kalba ir Ukrainoje, ir Amerikoje, ir Saudo Arabijoje. Tik britų visuomeninis transliuotojas BBC sunerimo, kaip gi poziciją gali užimti žurnalistas, juk pagal žurnalistinę etiką turi būti nešališkas.

„Aš nenoriu sėdėti ir klausinėti kitos nuomonės, o ką jūs, mieli Rusijos okupantai, galvojate šiuo klausimu, gal ir jus mes turėtume suprasti ir įvertinti jūsų poziciją“, – ironizavo A. Tapinas.

Ukrainiečiai rusų okupantus atakuos ne tik už lietuvių sumestus pinigus, bet ir už „Eurovizijos“ statulėlę. „Kalush Orchestra“ iškart pareiškė, kad ją parduos, o pinigus skirs Ukrainos kariuomenei. 

„Yra daug žmonių, kurie iš esmės gali leisti sau skirti didelę pinigų sumą Ukrainai padėti. Ši statulėlė bus toks prizas, papildoma motyvacija aukoti pinigus šalies ir kariuomenės labui, gal kas nors to norės“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Kalush Orchestra“ lyderis Olek Psiuk.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Dabar socialiniuose tinkluose paskelbė, kad aukcione trofėjus parduotas už 900 tūkst. dolerių arba 840 tūkst. eurų. Statulėlę įsigijo Ukrainos bendrovė „WhiteBit“, valdanti kriptovaliutų biržą. 

Tuo aukcionas dar nesibaigė, nes grupės lyderis atidavė ir savo rožinę kepuraitę. Daugiau nei trijų karo mėnesių pirminis šokas praėjęs, tad tam, kad dėmesys išliktų, reikia papildomų dirgiklių.

Lietuva – maža šalis – sugebėjo per tris dienas susimesti 5 milijonus eurų, tai apie kokį nuovargį mes kalbame.

„Matau, kad mažėja, žmonės grįžtą į normalią būseną, juk niekas į mus nešaudo“, – kalbėjo organizacijos „Blue-Yellow“ vadovas Jonas Ohman.

Nuo vasario 24-osios „Blue-Yellow“ į frontą išsiuntė beveik 30 mln. suaukotų eurų.

„A. Tapino akcija – gal ir gerai, kad taip padarė. Matosi, kad vis tiek ten yra gebėjimas patraukti žmones, tai tegu daro“, – sakė J. Ohman.

Kovinis dronas karo eigos nepakeis, bet Lietuva su „Bayraktar“ perka ir politinį įrankį. Anot A. Tapino, kalbėdami užsienyje politikai galės paneigti, neva, visi padėti Ukrainai jau pavargo.

„Galėsit sakyti, žiūrėkit, Lietuva – maža šalis – sugebėjo per tris dienas susimesti 5 milijonus, tai apie kokį nuovargį mes kalbame“, – pabrėžė A. Tapinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių