„Sakyčiau, kad išgąstis yra tokia būsena, kuri praeina pakankamai greitai, bet po tos neigiamą atspalvį turinčios komunikacijos ir informacijos žmogui lieka nerimas ir kyla abejonių bei dvejonių, ir tada žmogus tame įstringa. Žmogus lieka su dvejonėmis ir, jeigu kalbasi su kitu kaimynu, kuris taip pat tai girdėjo, tada žmonės yra mažam burbule ir nebedrįsta toliau skambintis ir kalbėti“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda spaudos konferencijoje sakė „Lietuvos Carito“ vadovė.
D. Bukeitaitė pabrėžė informacinės kampanijos būtinybę, kurioje patys garbaus amžiaus gyventojai pasidalintų savo patirtimis ir galbūt patiriamų šalutinių poveikių įtaka po vakcinacijos.
„Reikalinga viešojoje erdvėje pačių senjorų pasakymai ir pakvietimai. Kalbėjome pas gerbiamą prezidentą ir šiandien tai įvardinome. Senjoras kalba senjorui ir įvardina, ką jam reiškia „laužomi kaulai“ po vakcinacijos, jis sako, kaip jautėsi ir išgyveno 38 laipsnių temperatūrą vieną ar dvi paras ir kaip jaučiasi dabar, po vakcinacijos praėjus trims dienoms. Trūksta viešojoje erdvėje senjorų liudijimų“, – tvirtino D. Bukeitaitė.
Tuo metu Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė tvirtino, kad senjorai, gavę informaciją iš savo pažįstamų, beveik neišsigando tokių viešojoje erdvėje skambėjusių pasisakymų, kadangi šalutiniai poveikiai pasitaiko itin retai.
„Tie pasisakymai galbūt šiek tiek ir išgąsdino, bet ne tiek daug, kadangi mūsų senjorai, kurie skiepijosi, tai ne visiems buvo šalutiniai poveikiai, čia buvo retenybė“, – teigė G. Makarevičienė, pridurdama, kad senjorai šiuo metu neturi galimybės dalyvauti informacinėje kampanijoje ir pasidalinti savo gerosiomis patirtimis po skiepijimo, tačiau būtinai tai padarytų.
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su senjorus vienijančių ir jais besirūpinančių nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarti iškylančių kliūčių spartesniam senjorų vakcinavimui.
„Prezidentas išreiškė susirūpinimą, kad šiandien paskiepyta vos per 40 procentų vyresnių nei 80 metų. Tai yra du kartus mažiau nei kitose ES šalyse“,– po susitikimo su senjorais teigė prezidento vyriausioji patarėja Raminta Stanaitytė–Česnulienė. Ji paskatino padėti senjorams pasiekti vakcinavimo vietas ir bendrauti su pagyvenusiais asmenimis, taip mažinant jų baimes.
„Šiandien kritiškai svarbūs yra du dalykai, pirma – pasiekiamumas. Prezidentas ragina visas savivaldybes sutelkti dėmesį į tai, padėti senjorams pasiekti vakcinavimo vietas. Kitas dalykas – komunikacija, dezinformacija, baimės. Tai yra tai, ką mes kiekvienas galime padaryti šiandien. Prezidentas kviečia padrąsinti, nukreipti, padėti nuvažiuoti į vakcinavimo vietą“, – kalbėjo prezidento vyriausioji patarėja.
ELTA primena, kad prezidentas ketvirtadienį kreipėsi į Lietuvos senjorus, ragindamas juos kuo aktyviau skiepytis nuo COVID-19. Šalies vadovo teigimu, nors valstybę pasiekia jau pakankami kiekiai vakcinų, Lietuva vis dar atsilieka skiepijant būtent vyresnio amžiaus žmones. G. Nausėda teigė galįs iš savo patirties pasakyti, kad skiepai nuo COVID-19 ne tik apsaugo nuo ligos, tačiau ir suteikia saugumo jausmą.
Naujausi komentarai