D. Fletcheris ambasadoje Londone prisiekė Lietuvai

  • Teksto dydis:

Lietuvos pilietybės išimties tvarka sulaukęs britų aktorius ir režisierius Dexteris Fletcheris (Deksteris Flečeris) trečiadienį davė priesaiką ambasadoje Londone.

Apie tai feisbuke pranešė jo sutuoktinė, lietuvių teatro bei operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Ypatinga diena – Dexteris davė priesaiką Lietuvos Respublikai. 25 metų kelionės pabaiga ir naujos pradžia!“ – socialiniame tinkle rašė ji.

D. Fletcheriui pilietybę išimties tvarka praėjusią savaitę suteikė prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgęs į Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją ir pats nuotoliniu būdu susitikęs su britų aktoriumi.

„D. Fletcheris yra vienas ryškiausių meno kūrėjų, kurie, nors ir gimę ne Lietuvoje, savo asmeninį likimą bei kūrybinius planus artimai sieja su mūsų šalimi, stiprina jos autoritetą visame pasaulyje“, – tuomet sakė šalies vadovas.

Pats D. Fletcheris teigė esantis „labai sujaudintas“ dėl suteiktos galimybės tapti Lietuvos piliečiu ir pabrėžė, kad tai įkvepia stengtis ir dirbti toliau, kad Lietuvos vardas būtų žinomesnis pasaulyje.

„Tai įkvepia stengtis ir darbuotis toliau, siekiant, kad Lietuvos vardas būtų dar svarbesnis pasaulio kontekste, – bent maža dalelyte prie to prisidėti. Ši galimybė – mano ketvirčio amžiaus kelionės vainikavimas, tuo pačiu ir naujo etapo pradžia, kuriame aš galėsiu veikti didesne jėga, kokybiškai atstovaudamas Lietuvos kinematografininkų, Lietuvos menininkų interesams pasaulyje“, – sakė režisierius.

Per daugiau nei 4 dešimtmečius besitęsiančią aktoriaus karjerą D. Fletcheris yra atlikęs vaidmenų daugelyje pripažintų Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų (JAV) kino juostų bei serialų, tarp jų ir pasaulinę šlovę pelniusiame Guy‘aus Ritchie (Gajaus Ričio) 1998-ųjų filme „Lok, stok arba šauk“.

2011-aisiais jis buvo nominuotas BAFTA apdovanojimams už režisūrinį debiutą juostoje „Pašėlęs Bilas“. Pastaraisiais metais D. Fletcheris prodiusavo keturias „Oskarų“ statulėles susižėrusią juostą „Bohemijos rapsodija“ ir režisavo „Oskarą“ už muziką bei du „Auksinius gaublius“ laimėjusį filmą „Rocketman“.

D. Ibelhauptaitė ir D. Fletcheris susituokė 1997 metais, nuo to laiko britas nemažai laiko praleidžia ir Lietuvoje, artimai bendrauja su kultūros ir meno veikėjais, mokosi lietuvių kalbos.

Pripažindama D. Fletcherio nuopelnus Lietuvos kinui, Lietuvos kinematografininkų sąjunga 2019 metais jį paskelbė pirmuoju garbės nariu. Jis palaiko glaudžius ryšius ir su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, yra dainavęs koncertuose Vilniuje.

Prezidentūra akcentavo, kad suteikti D. Fletcheriui Lietuvos pilietybę išimties tvarka už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei, t.y. už veiklą, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, Lietuvos galios ir autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo, rekomendavo daugelis žymių Lietuvos kultūros veikėjų. Teigiamas išvadas pateikė Kultūros ministerija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
KOL D.BRIT.buvo EU. jam ta LIETUVOS PILETYBE buvo reikalinga kaip šuniui penkta koja.O kai paprastas lietuvis tampa kitos šalies piliečiu tai jam ka, ar ne iškart LIETUVOS pilietybei amen.

vizos į ES jau nereikės

vizos į ES jau nereikės portretas
Kelias į ES laisvas. Va dėl ko jam reikėjo LR pilietybės. Dėl patogumo. Viskas apskaičiuota.

nu na..ch...

nu na..ch... portretas
ir vel ta ne(nu)rimstanti Ybel..haup..taitė.., dar ir priekabą su savim atsitempė.., kas jis toks???? marazmas kažkoks ...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių