Daugiausiai teršia ir triukšmauja automobiliai Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiausiai teršia ir triukšmauja automobiliai

2003-11-05 09:00

Situacija

Daugiausiai teršia ir triukšmauja automobiliai

Klaipėdoje sumažėjo energetikos ir pramonės įmonių išmetamų oro teršalų, tačiau mūsų miesto gyventojai kenčia nuo triukšmo ir aplinką teršiančių transporto priemonių. Be to, labai padidėjo klaipėdiečių sergamumas. Tai konstatavo vakar Klaipėdos visuomenės sveikatos centre surengto seminaro „Oro tarša ir triukšmas mieste“ dalyviai.

Teršia mažiau

Valstybinės statistinės ataskaitos duomenimis, pramonės įmonių teršalų buvo išmetama į atmosferą 2002 metais 10,47 procento mažiau negu 2001 metais. Taip pat ženkliai sumažėjo Klaipėdos miesto katilinių išmetamų teršalų. Labiausiai miestą teršia bendrovė „Klaipėdos nafta“. Jos išmetamų teršalų kiekis kasmet didėja. Vis labiau aplinką teršia ir „Pajūrio mediena“, „Baltijos” laivų statykla, „Klaipėdos kartonas“, „Klaipėdos baldai“, kitos bendrovės. Per pastaruosius trejus metus labiausiai į aplinką išmetamų teršalų kiekį sumažino „Klaipėdos energija“ ir „Naftos terminalas“.

Problema – transportas

Daugiausiai problemų mieste sukelia automobiliai, ne tik didinantys oro taršą, bet ir keliantys triukšmą. Šiuolaikiniuose miestuose, pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktoriaus Rimanto Pilipavičiaus, nusiskundimai transporto keliamu triukšmu sudaro apie 60 procentų gyventojų skundų. Magistralinėse gatvėse ir keliuose transporto priemonių triukšmas yra vienas pagrindinių aplinkos veiksnių, kenkiančių klaipėdiečių sveikatai.

Klaipėdiečiai kenčia ir nuo pramoninio bei namuose ir viešojo maitinimo įstaigose sukelto triukšmo. Tai, pasak R.Pilipavičiaus, pakenkia nervų, širdies ir kraujotakos bei virškinamojo trakto sistemoms, susilpnėja imunitetas, sutrinka klausa.

Padidėjo sergamumas

Seminare pastebėta ir tai, kad klaipėdiečių sveikata nuolat blogėja. Dažniausiai mūsų miesto gyventojai serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos programų ir analizės skyriaus vedėja Raminta Mitkuvienė pasakojo, kad šios ligos – pagrindinės tiek vyrų, tiek moterų mirčių priežastys. Didėja mirtingumas ir nuo piktybinių navikų. Taip pat neretai mirštama dėl įvairių traumų, kurioms priskiriamos eismo nelaimės, savižudybės, žmogžudystės bei apsinuodijamai. Ypač padaugėjo klaipėdiečių, sergančių kvėpavimo organų ligomis. 2002 metais tokių ligonių Klaipėdoje buvo netgi daugiau negu Vilniuje, kuris visada pirmavo pagal besiskundžiančių kvėpavimo organų sutrikimais kiekį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų