Svarstys siūlymą keisti karo prievolės tvarką: tarnybos išvengtų daugiau jaunuolių

Seimas imasi svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės siūlymą plėsti karo prievolės atidėjimo galimybes jauniems tėveliams  ir studentams.

Už tokią Karo prievolės įstatymo pataisą antradienį po pateikimo balsavo 71 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, susilaikė 4 parlamentarai. Po svarstymo pagrindiniame paskirtame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) projektas į Seimą sugrįš rudens sesijoje.

Jeigu Seimas pritartų, karo prievolė galėtų būti atidėta šaukiamiems jaunuoliams jų šeimos narių nėštumo ir gimdymo atostogų metu bei auginantiems du ar daugiau vaikų, kurių amžius yra iki trejų metų nepriklausomai nuo to, ar jaunuoliui yra suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, ar nesuteiktos.

Šiuo metu įstatymas numato, kad karo prievolė gali būti atidedama tik vieniems auginantiems nepilnametį vaiką arba jeigu jiems suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, kol vaikui sueis treji metai. 

A. Širinskienė taip pat siūlo nustatyti žemesnę karo prievolininkų amžiaus ribą, iki kurios gali būti atidedama tarnyba, taip pat plėsti karo prievolės atidėjimo galimybes tuo atveju, kai jaunuolis studijuoja.

Siūloma, kad karo prievolininkai, kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta individualia tvarka, į šią tarnybą, pasibaigus atidėjimą sąlygojusioms aplinkybėms, būtų šaukiami ne iki 26, kaip dabar, o iki 24 metų (įskaitytinai), bet ne ilgiau kaip iki kitų kalendorinių metų pabaigos po atidėjimą sąlygojusių numatytų aplinkybių pasibaigimo.

Taip pat siūloma, kad karo prievolė galėtų būti atidedama aukštųjų mokyklų studentams – studijų laikotarpiui pagal pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal antrosios pakopos studijų programą arba vientisųjų studijų programą, pagal laipsnio nesuteikiančią studijų programą, pagal studijas doktorantūroje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaivai

Vaivai portretas
Tegul eina sportuoti ir nesimaskatuos,o tie 9 men.nieko nesako ,kai pasliausi ant zoles ar su ta kuprine per bala perplauksi.

Vaiva

Vaiva portretas
Paskui stebimes: kur dingo vyrai. Vyrai tampa bobomis. Jei žmogui tarp kojų maskatuojasi vyriška lytis, tai dar nereiškia kad tas žmogus vyras. Vyriškumas, patriotiškumas yra ugdomas ir viena iš ugdymo priemonių - Kariuomenė

Anonimas

Anonimas portretas
Prigaude baudziauninku versiu kad gintu burzuju prisiplestus milijonus. bet tuos milijonus isvoge is tu paciu maudziauninku. Apiplestu muziku vaikai dves uz vagiu gerove. Tai taip grazu, demokratiska ir patriotiska.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių